Millî Savunma Bakanlığı (MSB), haftalık basın bilgilendirme toplantısıyla terörle mücadeleye ilişkin son gelişmeleri paylaştı.

SON BİR HAFTADA 57 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Irak ve Suriye’nin kuzeyinde gerçekleştirilen operasyonlar sonucu son bir haftada 57 terörist etkisiz hale getirildi. Yıl başından bu yana etkisiz hale getirilen terörist sayısı ise bin 327’ye yükseldi.

Trump, saldırı anlarını anlattı: “Ölmüş olmam gerekiyordu” Trump, saldırı anlarını anlattı: “Ölmüş olmam gerekiyordu”

Türk Silahlı Kuvvetlerinin dün akşam Irak’ın kuzeyine düzenlediği hava harekatıyla aralarında sözde yöneticilerin de bulunduğu çok sayıda terörist etkisiz hale getirildi. Harekat ile PKK’nın mağara, sığınak, depo olarak kullandığı 37 hedef imha edildi. Operasyonda büyük oranda yerli ve milli mühimmatların kullanıldığı vurgulandı.

PKK'ya büyük darbe! Son bir hafta 57 terörist etkisiz hale getirildi - 1. Resim

SINIRDAN KUŞ UÇMUYOR

Öte yandan güvenlik güçleri sınır bölgelerinde de göz açtırmıyor. Son bir hafta içinde 9’u terör örgütü mensubu olmak üzere 328 kişi yakalandı. Yıl başından bugüne yasa dışı yollarla geçmeye çalışan 6 bin 29 kişi yakalandı.

PKK'ya büyük darbe! Son bir hafta 57 terörist etkisiz hale getirildi - 2. Resim

Ayrıca son bir hafta içinde sınırdan geçmeye çalışan bin 216 şüpheli engellendi. Bu yıl içerisindeki engellenen kişi sayısı 63 bin 433’e yükseldi.

Editör: Seren Ümit