Olay, saat 15.00 sıralarında Nilüfer ilçesi Çamlıca Mahallesi Bağlar Sokak'ta bulunan 4 katlı apartmanın bodrum katında meydana geldi. 11 adet kaydı bulunan Baba Murat K.'nin (39) eşi Gülay K., geçen yıl 3 çocuğunu da bırakarak evi terk etti. Bodrum katında oturan Murat K., birlikte yaşadığı çocukları 11 yaşındaki Zeynep ve 6 yaşındaki Aslı'yı kesici aletle, 3 yaşındaki oğlu Muhammet Ali K.'yi ise boğarak öldürdü. Çocuklarını öldüren Murat K.daha sonra Bursa İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ek hizmet binasına giderek teslim oldu.

Kısa sürede belirtilen adrese giden polis ekipleri, üç çocuğun cansız bedenlerini buldu. Cesetler, incelemenin ardından otopsi yapılmak üzere Bursa Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırıldı. 3 çocuğunu acımasızca katleden cani baba, olayın ardından teslim olduğu polise eşimle olan problemlerimiz akıma gelince yaptım dedi.

Baba 15 gün önce çocukları Erzurum'dan alarak Bursa'ya gelmiş

Şüpheli Murat K. ve eşi G.K.'nin 1 yıldır aile içi şiddetten dolayı ayrı oldukları ve çocukların annesi ile kaldığı öğrenilirken 15 gün önce Murat K.'nin Erzurum'a giderek 3 çocuğunu alarak Bursa'ya getirdiği belirlendi. Murat K.'nin eşi G.K.'yi tehdit etmesinin ardından G.K. 'tehdit' konusuyla alakalı Murat K. hakkında şikayette bulundu. Dün Erzurum'da bulunan Jandarma personelinin Murat K.'yi telefon ile aradığını ve en yakın karakola giderek konu ile ilgili ifade vermesini gerektiğini söylemesinden bir süre sonra 3 çocuğu ile birlikte mutfakta kahvaltı yaptığı esnada eşiyle olan problemleri aklına geldi. Ve Murat K. çıkmaza girip bir anda cinnet getirerek tezgahta bulunan ekmek bıçağı ile 2 kız çocuğunu diğer 3 yaşındaki oğlunu ise boğarak öldürdüğü tespit edildi. Ayrıca Murat K.'nin çocuklarını öldürdükten sonra salonda iple kendini asarak intihar etmeye çalıştığını ancak başaramadığını daha sonra ise en yakın polis noktasına teslim olduğunu ifade etti.

Yıldırım'da ‘Erguvan Zamanı’ coşkusu Yıldırım'da ‘Erguvan Zamanı’ coşkusu

Evin odalarında not kağıtlarına yazılmış değişik yazılar muhafaza altına altındı

Olaydan hemen sonra evi inceleyen ekipler suç aleti olan bıçağı yatak odasında bularak muhafaza altına aldı. Evin diğer odalarında yapılan incelemelerde ise Murat K.'nin yazdığı tahmin edilen not kağıtlarına yazılı değişik notlar polis tarafından incelenmek üzere muhafaza altına alındı. Emniyetteki sorgusunun tamamlanmasının ardından bugün öğleden sonra adliyeye sevk edilen şüpheli şahıs tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Babaları tarafından acımasızca öldürülen 3 kardeşin otopsisi Adli Tıp Kurumu'nda tamamlandı. Aile yakınları Adli Tıp Kurumu'na gelerek cenazeleri 3 cenazeyi teslim aldı. Talihsiz 3 kardeş Erzurum'un Karayazı ilçesinde Kazbel Mahallesi'nde toprağa verilecek.

Editör: Zehra Ceviziş