Düzce'de meydana gelen şiddetli deprem sonrası AFAD'dan artçı sarsıntılar ve yaralılar hakkında açıklamalar art arda geldi. İl İl rakamları duyuran AFAD, Bursa'da da yaralılar olduğunu bildirdi.

Düzce Merkezli depremde son belirlemelere göre göçük yaşanmadı ancak bir vatandaşın geçirdiği kalp krizi nedeniyle hayatını kaybettiği açıklandı. AFAD, depremde toplam 50 kişinin yaralandığını bildirdi.

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanlığınca, Düzce Gölyaka'da meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki depremin ardından en büyüğü 4,3 olmak üzere 74 artçı deprem yaşandığı bildirildi.

AFAD İL İL DUYURDU: BURSA'DA DA YARALILAR VAR

AFAD'dan yapılan açıklamada; "Düzce Gölyaka'da meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki depremin ardından saat 09.05 itibarıyla; En büyüğü 4,3 olmak üzere 101 artçı sarsıntı yaşanmıştır. Düzce'de 37, Zonguldak'ta 6, Bursa'da 4, İstanbul, Sakarya ve Bolu'da 1 kişi olmak üzere toplam 50 vatandaşımız yaralanmıştır. Bölgede yürütülen çalışmalarda AFAD ve ilgili kurumlarımızdan toplam 422 personel ve 120 araç görev yapmaktadır. Gelişmeleri takip ediyoruz" denildi. 

Ekrem İmamoğlu Gemlik'te Ekrem İmamoğlu Gemlik'te