Bursa'nın merkez Osmangazi ilçesi Hamitler Mahallesi'nde 2 çocuk babası 30 yaşındaki Abdulsamet Yayaşit, ailesini katletti. 2. Ceviz Sokak'taki ailesinin evine giden Abdulsamet Yayaşit, babasıyla, özel hayatına karıştığını iddia ederek kavga etmeye başladı.

8644647.jpg

AİLESİNİ KATLETTİ

Gözü dönen saldırgan, evde bulunan pompalı tüfek ile babası Seyithan Yayaşit (60), annesi Zozan Yayaşit’i (55) ve kendisini engellemek isteyen kardeşi Mucahit Yayaşit’i (25), 7 yaşındaki çocuğunun önünde öldürdü.

baba-kardes.jpg

SUÇ ALETİYLE YAKALANDI

Saldırgan, komşuların ihbarı üzerine olay yerine gelen polis ekiplerince kaçmak üzereyken suç aletiyle yakalanırken, şoka giren 7 yaşındaki çocuğu güvence altına alındı. Saldırıda hayatını kaybeden 3 kişinin cenazesi Adli Tıp Morguna kaldırılırken, aile yakınları ve akrabalar sinir krizi geçirdi.

8644649.jpg

Alinur Aktaş’tan Nilüfer’e hizmet açıklaması: Zemin bulamıyoruz Alinur Aktaş’tan Nilüfer’e hizmet açıklaması: Zemin bulamıyoruz

'BABAM ÖZEL HAYATIMA ÇOK KARIŞIYORDU'

Öte yandan, garsonluk yapan saldırganın yakın zamanda ayrıldığı eşinden 2 çocuğu olduğu ve 2 aydır da çalışmadığı ortaya çıktı.

İfadesi alınmak üzere emniyete götürülen saldırganın, bu sebepler sonucu bunalıma girdiğini belirterek, "Babam özel hayatıma çok karışıyordu. 2 aydır işsizim ve karımdan ayrıldım." dediği öğrenildi.

Editör: Melike Timur