Milyonlar EYT düzenlemesi ve kamuya olan borçların yapılandırması için beklerken, Meclis’in ‘deprem’ nedeniyle verdiği ara yarın sona erecek. Genel Kurul’da birinci öncelikli konu olacak EYT için AK Parti’den son dakika açıklaması geldi.

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, "Yarın TBMM Genel Kurulu çalışmalarına başlıyor. İlk gündem maddemiz EYT." ifadelerini kullandı.

AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş konuya ilişkin yaptığı açıklamasında ‘EYT ne zaman yasalaşacak?’ sorusuna, “TBMM 6 Şubat'tan itibaren 21 günlük bir ara verdi. Bölge milletvekillerimiz ve tüm Milletvekillerimiz deprem bölgesinde bulunmak istediler. Onun için TBMM calışmalarına 28 Şubat'a kadar ara verildi. Yarın TBMM Genel Kurulu çalışmalarına başlıyor. İlk gündem maddemiz EYT. Tüm partilerimiz destek verirse EYT ile ilgili 4 maddelik yasa teklifinin görüşmelerine yarın başlar Çarşamba günü de nihayete erdiririz diye düşünüyorum. Genel kurulda EYT sonrası yapılandırma teklifini görüşeceğiz” yanıtını verdi.

SEÇİMİN ERTELENMESİ MÜMKÜN DEĞİL

Elitaş, "Türkiye'yi yasa boğan deprem faciası sonrası seçimlerin ertelenip ertelenmeyeceği tartışma konusu olurken, iktidar kanadından söz konusu iddialara nokta koyacak net bir açıklama geldi. AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, seçimlerin zamanında yapılacağının altını çizerken "Seçimin ertelenmesi söz konusu değil." diye konuştu.

ERDOĞAN, SEÇİM İÇİN 14 MAYIS'I İŞARET ETMİŞTİ

Pompaya yeni indirim geliyor! Pompaya yeni indirim geliyor!

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan seçim tarihine ilişkin olarak, Kahramanmaraş depremleri öncesinde yaptığı açıklamada "Biz de 'Artık hiçbir şey eskisi olmayacak' diyerek hükumete gelmiştik. Şimdi de 'Söz de karar da gelecek de milletindir' diyerek milletin desteğine talibiz. Milletimiz 73 yıl sonra aynı gün altılı masaya yanıtını verecek. Vesayet heveslilerine rağmen 'Türkiye Yüzyılı'nı başlatacağız" diyerek 14 Mayıs tarihini işaret etmişti.