31 Mart yerel seçimlerine kendi adayları ile girme kararı alan İYİ Parti'nin Genel Başkanı Meral Akşener, bir dizi programlara katılmak ve ilçeleri ziyaret etmek için Bursa'ya geldi.

Bursa ziyaretine Orhangazi ilçesinden başlayan Akşener otobüsü ile ilk olarak şehir turu attı ve ardından Cumhuriyet Alanı'nda kendisini bekleyen kalabalığa seslendi.

Burada yaptığı konuşmada özellikle ekonomi üzerinden hükümeti eleştiren Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslenerek emekliler yeni bir çalışma yapılması gerektiğini ifade etti.

Meral Akşener'in konuşmasından satır başları şöyle; 

BTÜ'den mühendisler için yeni kaynak BTÜ'den mühendisler için yeni kaynak

"Herkesin derdi olmaya çalıştım"

Ben her seçim öncesi ilçelerimizi ziyaret ediyorum, köylüyü dinliyorum, esnafı dinliyorum, çiftçiyi dinliyorum, gençleri, emeklileri dinliyorum, hakkı yenmiş öğretmenlerimizi dinledim, hepsi için meclise önerge sundum ve bunu yaparak gerçek anlamda muhalif olmanın ne demek olduğunu cümle aleme gösterdim.

"Bizler sizin avukatlığınızı yapıyoruz"

Bizim için seçmen veli nimettir, ama seçmen uzun zamandır veli nimet olmaktan çıktı, şimdi bugün seçim öncesi sizin bana verdiğiniz görev önemli bir görev dediniz ki bizim avukatımız olacaksın,  yani muhalefet demek bunu gerektirmez mi, 2023 genel seçimde de aynısı oldu ve biz yine emrinize amadeyiz. Şimdi yerel seçim var, adaylarımızı hepiniz tanıyorsunuz, bu insanlar seçim öncesinde sizlerin avukatlığını yaptı, bugün itibariyle seçimlere 16 gün kaldı.

"Erdoğan'a sesleniyorum"

Buradan Erdoğan'a sesleniyorum, atılması gereken 3 adım var. Onlar da atanamayan öğretmenler, gençler ve emekliler. Çünkü başka bir şey konuşmuyorum yapılması gerekenler bunlar. Şimdi atılması gereken bir adım emeklilerimize bayramda 7 bin lira ikramiye vermektir. 2.si bütün emeklilere 11 bin lira seyyanen zam vermektir. 3. sü ise en düşük emekli maaşının asgari ücret seviyesinde olması gerektiğidir. Sayın Erdoğan'a hodri meydan, 31 Mart'a kadar bu işi yap oylar senin olsun.

Daha sonra Orhangazi ilçesinde bir dizi esnaf ziyareti yapan İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, 31 Mart yerel seçimlerinde partisi ve adayları adına destek istedi. 

Meral Akşener Orhangazi ziyaretinin ardından Gemlik'te de vatandaşlar ile buluşacak, ardından ise İYİ Parti Bursa İl Başkanlığı'nın düzenleyeceği iftara katıldı.

Editör: Özge Solak