İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Bursa İl Başkanlığı'na ziyaret gerçekleştirdi.

İYİ Parti Bursa İl Başkanlığı’nda gerçekleştirilen Teşkilat Buluşmaları kapsamında İl Başkanlığı’nı ziyaret eden Meral Akşener’i gençlik kolları Kerkük bayrağı ile karşıladı.

Bursa Valiliği tarih ve saat vererek uyardı! Bursa Valiliği tarih ve saat vererek uyardı!

Akşener’i ‘Kerkük Türk’tür Türk kalacak’ sloganları ile karşılayan İYİ Parti Bursa Gençlik Kolları Kerkük Bayrağı açtı.

Gerçekleştirilen ziyarete, İYİ Parti Bursa İl Başkanı Mehmet Hasanoğlu, İYİ Parti Bursa Milletvekili Hasan Toktaş, İYİ Parti Bursa Milletvekili Selçuk Türkoğlu, 27. Dönem İYİ Parti Bursa Milletvekilleri İsmail Tatlıoğlu ile Ahmet Kamil Erozan, İYİ Parti Bursa İlçe Başkanları ve çok sayıda partili katıldı.

“İYİ PARTİ HİÇBİR YERE YANLAMIYOR”

Akşener daha sonra il başkanlığında yaptığı konuşmada “Her seçime tek başına girecekmişiz gibi hazırlanıyoruz” ifadesini tekrarlayarak şunları söyledi:

Her türlü iftiraya maruz kaldık. Türklüğümü bile tartışmaya açmaya çalıştılar. Şimdi de biz partiyi kurarken kaçanlar bize ‘AKP’ye yanlıyor’ diyorlar. İYİ Parti hiçbir yere yanlamıyor.”

BURSA’DAKİ İLK BELEDİYE BAŞKANI ADAYINI AÇIKLADI

Daha sonra “Bugün burada Bismillah diyoruz. Her yerde adayla gireceğiz. Her yerde tek girecek gibi hazırlanıyoruz.” diyen Akşener, Orhaneli İlçe Başkanı Mümtaz Aslan’ın elini kaldırarak Orhaneli Belediye Başkan Adayı olarak açıkladı.

“ÇOK FENA ÇARPARIM”

Seçim sonuçlarına da değinen Akşener, "İYİ Parti çalışmadı demek koskoca bir yalandır" ifadelerini kullandı. Akşener, "Partime saygısızlık edeni çok fena çarparım" vurgusu ise dikkat çekti.

'TÜRKLÜĞÜ VE FETÖ'CÜ OLMADIĞI TESCİLLİ TEK GENEL BAŞKAN BENİM'

Kendisine yönelik FETÖ soruşturması ve Türk olmadığına yönelik iddiaları yanıtlayan Akşener, "Hukuk olmuş gukuk. Allah’ıma bin şükür şunu söyleyebilirsiniz bölgede Türklüğü tescilli FETÖ'cü olmadığı tescil edilmiş tek genel başkan benim. Bana AK Parti'nin eski Sur Belediye Başkanı Ermeni olduğumu söyledi. Olabilir. Ama değilim yani. Ermeni olmak bir nakısa değil. O anlamda söylüyorum. Elbette ama değilim. Benim babamın ailesi Savcılı Türkmeni, anam Avşar. Dolayısı ile ben Türkmenim. Mahkemeye verdik kayıtlar geldi Türklüğü tescilliyim. Bütün genel başkanların içinde Türkmenliği yörüklüğü tescilli tek şahısım" ifadelerini kullandı.

AK Parti ile anlaştığı yönünde çıkan iddialar nedeniyle çok üzüldüğünü ifade eden Akşener, "Bazıları çıkıp 'Tayyip Erdoğan ile anlaştı. Acaba ondan mı oldu?' dedi. Ayıptır ayıp. Biz bu partiyi kurduğumuz zaman kaçanlar ve korkanlar, biz o gün yanlamamışız da bugün mü yanlayacağız. Hadi be oradan" diye konuştu.

'YEREL SEÇİMLERDE SONUÇ OLUMSUZ OLURSA GEREĞİNİ YAPARIM'

Yerel seçimlerin startını da veren Akşener, "Bugün burada vira bismillah diyoruz. Yerel seçimlere hazırlanacağız. Her bir ilçe için mutlaka adayınız olacak onları konuşacağız. Bu seçimlere her bir yerde tek başınıza girecek gibi hazırlanacağız. Bu netlikte söylüyorum. Biz hür ve müstakil bir siyasi parti olarak bu seçimde kendimizin kaç kilo ettiğini paylaşacağız, tarttıracağız, göreceğiz. Kendimizi seçmene millete anlatacağız. Çok çalışacağız kaç kilo ediyoruz göreceğiz. Hedefimiz elbette ki belediye başkanlıklarını almak. Ama en önemlisi onun bunun ağız kokusunu çekmeden, hakaret yemeden başımızı öne eğilmeden sonuç bizimdir. Sonuç neyse. Artıysa hepimizindir, eksiyse de sorumlu benimdir. Gereğini yapacağım" ifadesini kullandı.

DÜĞÜNE KATILDI

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin il binasında basın mensuplarına açıklama yaptıktan sonra eşinin yeğeni Yasemin Çakır ile Bahadır Erdoğan'ın nikah törenine katıldı. Nikahta Yasemin Çakır'ın da şahidi olan Akşener, "İki cihanda saadetler dilerim" dedi. Törenin ardından Akşener Bursa'dan ayrıldı