İYİ Parti lideri Meral Akşener Umre Anneleri'yle bir araya geldi.

Akşener'in konuşmasının satır başları şöyle:

"Sayın Erdoğan'ın seçileceği son seçim. 5 sene sonra bir daha aday olamıyor. Bir daha da parlamenter sistemin konuşulacağı bir sistem olmayacak. 28 Şubat'ı yaşamış, bugün utanmadan 28 Şubat'ın faili haline getirilen bu kardeşiniz, onun ailesi ne düşünüyor? Bugün 28 Şubat'ın mağdurların işbaşına getirdiği arkadaşlar, '28 Şubat'ı yaptıran kişi' diyorlar. Evim basıldı, kocamı aldattığıma dair iftiralar yapıldı. Benim ailem ne düşünüyor?

Bu dil ile seçime gidildi ve Sayın Erdoğan kazandı. Bu tuhaf rejimi değiştirebilecek imkanımız yok. Bu ülkede haksızlık had safhada. Artık o kadar işin cılkı çıktı ki Sayın Binali Yıldırım sizleri, bizleri işgalci görüyor. Oğlunun ve kendi hakkında Cayman adaları, Panama belgeleri, Hollanda... Binlerce, milyarlarca dolarlık hesaplardan bahsediliyor. Onun için biz savaşa gidiyoruz. Savaşa gitmiyoruz, Türkiye'nin geleceği açısında önemli bir seçime gidiyoruz.

Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem'e geçilecek. Ne Meral Akşener'in ne Kemal Kılıçdaroğlu'nun parmağıyla gösterdiği kişi hakkında işlem başlatamayacak. 82 puan almış gencin yerine 54 puan almış kişinin atanamayacağı sistem kurulacak. Artık bu işi bitirelim. Sayın Kılıçdaroğlu kazansın, Sayın Erdoğan'ı da saygıyla uğurlayalım. Bu bir seçim, karar sizin.

Yarın bir karar vereceksiniz. Bu kararın ülkemiz, evlatlarımız için hayırlı olmasını diliyorum. Türkiye için hayırlı olanı Cenabı Hak nasip etsin. Artık bu rövanş meselesi ortadan kalksın, bu ülke barışsın.

SÜRTÜK, ÇUKUR, DÜŞÜK DENDİ

Şimdi gerçekten ilginç bir seçime gidiyoruz. Seçim esasında seçmenin bayramıdır, düğünüdür. Yani seçim savaş değil. Siyasetçiyi tarttığı, not verdiği, kalbini fetheden siyasetçiye oy verdiği bir eylemdir. Yani seçim bir savaş değil. İlk defa bir seçime böyle bir rezil dille gidiyoruz. 30 senedir siyaset yapıyorum, hayatımda böyle bir dille sanki savaşa gidiyormuşuz gibi bir seçime şahit olmadım.

Muahlefetin görevi halkın avukatı olmaktır. İktidarın görevi de hizmet etmektir. Bu seçimlere giderken dikkat ederseniz milletimizin bizi destekleyen kesimine işgalci dendi. Bizlere kitapsız, dinsiz,imansız dendi. Umre istediğinize göre siz dinini seven Müslüman kadınlarsınız.

Ucube sistemin oylanacağı son seçimde Erdoğan'ı seven, oy veren kardeşlerimden oy istiyorum. Sebebi şu Erdoğan'ın olduğu son seçim. 28 Şubat'ı yaşamış kardeşinizim bugün utanmadan 28 Şubat'ın faili haline getirilen bu kardeşiniz ailesi ne düşünüyor acaba. Ben o dönem başörtülü kadınlarımızın hakkını savunurken yağlı kazığa oturtulmak istenmişim şimdi o 28 Şubat'ın faili deniyor.

Sürtük, çukur, düşük dendi. Bu dil ile seçime gidildi ve Erdoğan kazandı. Bir daha bu tuhaf sistemi değiştirme şansımız yok 5 yıl boyunca. 

İLK DEFA BÖYLE REZİL BİR DİLİN KULLANILDIĞI BİR SEÇİME GİDİYORUM

Seçim esasında seçmenin bayramıdır. Siyasetçiye not verdiği. İlk defa böyle rezil bir dilin kullanıldığı bir seçime gidiyorum. Sanki savaşa gidiyoruz. Siyasetçi gelir sizi dinler çözüm üretir tartarsınız. Bu seçimlere giderken bizi destekleyen kesime işgalci dendi. Allahsız kitapsız dendi. Şimdi umre istediğimize göre siz diinini seven insanlarsınız. Ben 7 yaşından beri namaz kılarım hacca gittim geldim. Umre hiç yapmadım inşallah seçimden sonra böyle imkanımız olur.

SAVAŞA GİTMİYORUZ ÖNEMLİ BİR SEÇİME GİDİYORUZ

Ucube sistemin oylanacağı son seçimde Erdoğan'ı seven oy veren kardeşlerimden oy istiyorum. Sebebi şu Erdoğan'ın olduğu son seçim. 28 Şubat'ı yaşamış kardeşinizim bugün utanmadan 28 Şubat'ın faili haline getirilen bu kardeşiniz ailesi ne düşünüyor acaba. Ben o dönem başörtülü kadınlarımızın hakkını savunurken yağlı kazığa oturtulmak istenmişim şimdi o 28 Şubat'ın faili deniyor.

Şimdi evim basıldı kocamı aldattı dendi hepsini mahkemeye verdim. Sürtük, çukur, düşük dendi. Bu dil ile seçime gidildi ve Erdoğan kazandı bir daha bu çirkin sistemi değiştirme şansımız yok 5 yıl boyunca. Bu öfke dolu kesim çoğalacak ve intikam almaya kalkışacak.

Mehmet Şimşek'ten ilk hamle geldi! Mehmet Şimşek'ten ilk hamle geldi!

Ya savaşa gitmiyoruz önemli bir seçime gidiyoruz.