İYİ Parti Lideri Meral Akşener, İstanbul'un Şile bölgesinde düzenlenen istişare toplantısında önemli açıklamalarda bulunuyor. Yerel seçim öncesinde hazırlıkta olan İYİ Parti Lideri Akşener gündemin öne çıkan haberlerine dikkat çekecek.

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, yerel seçimlerde ittifakla ilgili daha önce “Genel İdare Kurulu’nun aldığı karar nettir. İYİ Parti 81 ilde aday çıkarma çalışmalarına hızlı bir biçimde devam etmektedir" ifadelerine yer vermişti.

'ÖĞRETMENLER YOKSULLUK İÇİNDE YAŞIYOR'

İYİ Parti Lideri Meral Akşener'in öne çıkan ifadeleri şöyle;

"Konuşmalarıma başlamadan önce bugün Ankara'da atanamayan öğretmenlerle ilgili adımların atılması gerekiyor. Gönlümüz bugün Ankara'daki öğretmen kardeşlerimle. Erdoğan'a sesleniyorum bu konuya öncelik verilmeli. Öğretmenler yoksulluk içinde yaşıyor."

Biz bu ülkeyi yönetmeye talibiz. Anayasanın ilk 4 maddesini asla tartışmadan, bu ülkeyi refaha ve feraha çıkarmak için bir yolculuğa çıktık.

Dün akşam televizyonlara bakarken Sözcü televizyonunda bir şey gördüm. Sorular çok incitiydi. Partimizde 8 kişi farklı aralıklarla istifa etti. Demek ki bazı şeyleri anlatmak farz oldu.

Ben asla istifa edip giden arkadaşlarımız hakkında onları incitecek tek cümle etmedim. Biz hiçbir zaman kavgaya girmedik.

Benim ve oğlumun hesapları gayrı resmi kontrol edildi. Bu doğru.

2023 seçimlerinde bu ucube sistemden kurtulmak için seçimi kazanmak şarttı. Bu tek adam sistemine Türkiye'nin veda etmesi için elimizden geleni yaptık. Partimiz demokrasiye dair kuruldu.

Dün olduğu gibi yine istifalar olacak. Bazılarının yaptığı siyasi dolandırıcılıktır. İstifa edip AK Parti'ye geçen vekile sormuştum "neden bize geldiniz?" diye. Nebi Hatipoğlu 4 gün sonra AK Parti'ye geçti. Erdoğan bunları görmüyor mu acaba? Her gidene çok üzülmüşümdür ama şimdi bir kurban keseceğim.

İYİ Parti cumhurbaşkanlığı kazanmak istemeyenlere de karşı çıktı. İYİ Parti toplumun kutuplaştırılmasına karşı çıktı.

Yerel seçimde ittifak olacak mı? Yerel seçimde ittifak olacak mı?

İYİ Parti Sinan Ateş'e sahip çıktı, bu da herkesi rahatsız etti.

Milletimiz devleti sokaktan topladı. Ben 7 sene boyunca FETÖ'cü olarak suçlandım. Dosyaya baktığımda kendi sülalemi de öğrenmiş oldum. 7 yıl sonra FETÖ ile herhangi bir şeyim bulunamadı yok. Benim bu konuda ifadem bile yok. İşte Türkiye'de hukukun geldiği nokta bu.

Son dakika haberinin ayrıntıları hazırlanıyor...