İYİ Parti lideri Akşener, Ankara'da bir araya geldiği parti kurmaylarına, birçok polemik yaratan cumhurbaşkanı adaylığı konusunda "Cumhurbaşkanlığı ile ilgili cümle kurmayın. Altılı masada konuşulmadı, sabredin" uyarısını yaptı.

2023'te yapılacak seçimlere az bir zaman kala muhalefette, kimin Cumhurbaşkanı adayı gösterileceğine yönelik belirsizlik sürüyor.

CHP'de Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığı ön plana çıkarılırken İYİ Parti cephesinde Mansur Yavaş'ın ismi dillendiriliyor.

Bu fikir ayrılığı son olarak İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu tarafından, Kemal Kılıçdaroğlu'nun aday olması halinde kazanamayacağından endişe duyduklarını söylemesiyle bir kez daha ortaya çıktı.

"KILIÇDAROĞLU ADAY OLURSA KAZANAMAZ ENDİŞESİ DUYUYORUZ"

"Kılıçdaroğlu aday olursa kazanamaz endişesi duyuyoruz." diyen Yavuz Ağıralioğlu, "Klasik sağ seçmen, camide bile safın soluna durmaz. Bu refleksi görmezden gelemeyiz." ifadelerini kullanmıştı.

Ağıralioğlu'nun bu sözlerine ise CHP Grup Başkan Vekili ve İstanbul Milletvekili Engin Altay'dan cevap geldi.

"EVİN REİSİ ÇOCUĞUN KULAĞINI ÇEKSİN"

Altay, Ağıralioğlu'na yönelik "Her evin çocuğunun kusuruyla ilgili kulağı çekilecekse evin reisi çeker. Ben ne diyeyim daha bu böyle olmalı, bunu bekliyoruz. Bugün benim izlediğim video hoş bir video değil." dedi.

Erdoğan üçüncü kez aday olabilir mi? Erdoğan üçüncü kez aday olabilir mi?

Yaşanan atışmanın ardından İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, önceki gün Ankara'da başkanlık divanı, milletvekilleri ve başdanışmanlarıyla buluştu.

Üç saat süren toplantıda adaylıkla ilgili tartışmalar gündeme geldi.

"CUMHURBAŞKANLIĞI İLE İLGİLİ CÜMLE KURMAYIN"

Cumhuriyet'in haberine göre Cumhurbaşkanı adayının kim olacağı konusunun 6'lı masanın gündemine henüz gelmediğini dile getiren Akşener, "Cumhurbaşkanlığı ile ilgili cümle kurmayın" ikazında bulundu.

Tavırlarının "Aday kim olsun, kim olmasın" şeklinde olmadığının altını çizen Akşener, "Şu olsun, bu olmasın değil; kazanacak aday olsun. 6'lı masada konuşulmadı, sabredin" dedi.