MSB duyurdu! 2 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi MSB duyurdu! 2 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi

Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Anayasa Mahkemesi’nin TİP milletvekili seçilen Can Atalay hakkında ikinci kez verdiği hak ihlali kararına rağmen “AYM'nin hak ihlali kararının hukuki değeri yok.” diyerek karara uyulmamasını kararlaştırıldı. Yargıtay'ın Can Atalay kararına tepki gösteren İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Artık Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nde; Hukuk devleti niteliğini korumak için yetki kullanımı yasak! Ama her türlü krizi çıkartmak serbest! Anayasa Mahkemesi'nin anayasayı uygulatması yasak! Ama Yargıtay 3. Ceza Dairesi'nin anayasayı çiğnemesi serbest! Yargı mensupları için Ak Partiliye dokunmak yasak! Ama iktidarın hedef gösterdiği herkesi tutuklamak serbest! Ezcümle; hukuk yasak, gayrimeşruluk serbest" dedi.

Akşener'in paylaşımı şu şekilde:

"İktidarın ülkemizde sebep olduğu anayasal demokrasi yoksunluğu, Yargıtay 3. Ceza Dairesi'nin Anayasa Mahkemesi'nin Can Atalay kararını reddetmesiyle birlikte bir anayasal devlet krizine dönüşmüştü. Bugün tekraren Anayasa Mahkemesi kararının tanınmamasının ilanıyla görüyoruz ki; bu krizi çözmekle yetkili olan ve çözeceğini beyan eden Sayın Erdoğan'ın, Cumhurbaşkanlığı görevini yerine getirmesi bile bir kriz hâline gelmiş... Yani artık Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nde; Hukuk devleti niteliğini korumak için yetki kullanımı yasak! Ama her türlü krizi çıkartmak serbest! Anayasa Mahkemesi'nin anayasayı uygulatması yasak! Ama Yargıtay 3. Ceza Dairesi'nin anayasayı çiğnemesi serbest! Yargı mensupları için Ak Partiliye dokunmak yasak! Ama iktidarın hedef gösterdiği herkesi tutuklamak serbest! Ezcümle; hukuk yasak, gayrimeşruluk serbest!"

<blockquote class="twitter-tweet"><p lang="tr" dir="ltr">İktidarın ülkemizde sebep olduğu anayasal demokrasi yoksunluğu, Yargıtay 3. Ceza Dairesi&#39;nin Anayasa Mahkemesi&#39;nin Can Atalay kararını reddetmesiyle birlikte bir anayasal devlet krizine dönüşmüştü. <br><br>Bugün tekraren Anayasa Mahkemesi kararının tanınmamasının ilanıyla görüyoruz ki;…</p>&mdash; Meral Akşener (@meral_aksener) <a href="https://twitter.com/meral_aksener/status/1742633974424350918?ref_src=twsrc%5Etfw">January 3, 2024</a></blockquote> <script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>