İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in 6’lı Masa’dan sert suçlamalarla ayrıldığı konuşmasında cumhurbaşkanı adayı olarak önerdiği İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş, İYİ Parti Genel Merkezi’ne gitti.

Akşener ile bir görüşme gerçekleştiren iki başkan, çıkışta basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

İmamoğlu açıklamasında, "Değerli Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu'nun bilgisiyle gerçekleştiriyoruz. Biz Türkiye'mizin özellikle depremle birlikte yaşadığı zor günlerde milletimizin geleceği açısında altılı masanın stratejisinin varlığının önemimin bilincindeyiz" dedi.

Yavaş da “Bizler Millet İttifakı’nın belediye başkanlarıyız. Masada yaşananları seyretme imkanımız yok. Önümüzde seçim var, ayrılığa tahammül yok” ifadelerini kullandı.

İyi Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, Meral Akşener’in Millet İttifakı’na yeni bir formül sunduğu ve Ekrem İmamoğlu ile Mansur Yavaş için Cumhurbaşkanı Yardımcılığı teklif ettiğini açıkladı.

BU KEZ DE DEVA VE GELECEK KRİZ ÇIKARDI 

Akşener'le Kılıçdaroğlu'nun konuyla ilgili bir görüşme gerçekleştireceği aktarılırken bu sefer de masada başka bir kriz çıktı.

Gelecek Partisi ve Deva Partisi'nin, İmamoğlu ve Yavaş'ın Cumhurbaşkanı Yardımcısı yapılması önerisine karşı olduğu öğrenildi.

İki partinin de belediye başkanlarıyla aynı statüde olmak istemedikleri öne sürüldü.

Sahte doktor Ayşe Özkiraz tahliyesinin ardından ilk kez konuştu! Sahte doktor Ayşe Özkiraz tahliyesinin ardından ilk kez konuştu!

Gazeteci Kemal Öztürk de konuya ilişkin, Deva Partili bir yetkilinin, “İmamoğlu ve Yavaş’la ilgisi kararı biz onaylamadık. Oturulup konuşulacak” dediğini aktardı.