Büyük Birlik Partisi Milletvekili adayları Kosova Üsküp Türkleri Derneği üyeleri ve Zafer Mahallesi'nde vatandaşlarla buluştu...

14 Mayıs tarihinde gerçekleşecek Cumhurbaşkanlığı ve genel seçimlerine Cumhur İttifakı çatısı altında kendi logo ve kendi adayları ile seçime girecek Büyük Birlik Partisi Teşkilatları saha çalışmalarına devam ediyor.

Çalışmalar kapsamında Büyük Birlik Partisi Bursa Milletvekili adayları Ekrem Alfatlı başkanlığında Kosova Üsküp Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği'ni ziyaret etti.

Yine yeniden daha kuvvetli Rumeli Demek İçin Büyük Birlik

Alfatlı ziyarette yapmış olduğu konuşmada " Türkiye Cumhuriyeti devletinin güvenlik sınırlarının başlangıç noktası Rumeli olarak nitelendirdiğimiz coğrafyadan başlamaktadır.

Balkan ve Rumeli coğrafyasının üzerinde oynanan emperyalist oyunların farkındayız Türkiye Cumhuriyeti devleti olarak buradaki soydaşlarımızla aramıza mesafe koyulmasına asla müsaade etmeyeceğiz. 'Evladı Fatihan' dediğimiz bu coğrafyanın bizim için gönül coğrafyamızın asla vazgeçemeyeceğimiz topraklardır. Ben de aynı zamanda balkan göçmeni bir babanın evladıyım. Birlik ve beraberliğimiz için her daim buralarda ki kardeşlerimize destek olacağız.

Kosova'nın bağımsızlığında Şehit liderimiz Muhsin Başkanımızın ciddi katkıları ve alanda çalışmaları da olmuştur.

Kosova devleti kurulduğunda Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde Kosova Dostluk Grubunun uzun yıllar başkanlığını da yapmıştır. Balkan coğrafyamızda yaşayan soydaşlarımız asla azınlık değil, o toprakların gerçek sahipleridir dedi. 14 Mayıs tarihinde gerçekleşecek seçimler de bu açıdan oldukça önem arz etmektedir. Bizler de orada yaşayan akrabalarımızın dünyada daha gür sesi çıkması için bir daha orada yaşanan acıların yaşanmaması için Cumhurbaşkanımızın bir dönem daha seçilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Yine bu seçimlere ilk defa baraj derdi olmadan Cumhur İttifakı çatısı altında kendi amblemimiz ile seçimlere girecek Büyük Birlik Partisi'nin sizlerin verecekleri oy ile TBMM'de güçlü şekilde temsil edileceğini düşünüyoruz. Elveda Rumeli dememek daha güçlü bir şekilde yine yeniden daha kuvvetli Rumeli demek için Büyük Birlik diyoruz. Bizi burada misafir eden değerli dost Başkan Yardımcımız Bayram Güvercin Bey'e yine derneğimizin uzun yıllar başkanlığını yapan şimdi Kosova ile Türkiye arasında kültürel bağların daha da güçlenmesi için gayret eden Recep Gündüz abimize ve bizi sabırla dinleyen Kosova-Üsküp Derneği'nin birbirinden değerli üyelerine teşekkür ediyorum" dedi.

Konuşmaların ardından dernek yönetimi Ekrem Alfatlı'ya teşekkür plaketi verdi. Ardından TBMM'ne milletvekilinde ilk ziyaretçiniz biz olacağı dediler.

VEKİL OLARAK İLK MAAŞIMI BURSASPOR'A BAĞIŞLAYACAĞIM

Günün ikinci ziyaretinde Zafer Mahallesi'nde mahalle halkıyla buluşan Alfatlı ve arkadaşları vatandaşlarla buluşarak onların sorunlarını dinledi. Konu Bursaspor'a geldiğinde Alfatlı" Kentimizin çimentosu ortak paydamız olan gözbebeğimiz olan bu kente şampiyonluk sevincini yaşatmış Bursaspor'umuzun mutlaka  hak ettiği yere gelmesi ve tüm Bursalı hemşerilerimizin takıma sahip çıkması gerekiyor.

Bursa'da yaşayan herkesin önce milli takımımıza ,sonrasında Bursaspor'u ve gönlündeki başka takımlar varsa da onu desteklemesi gerekir.

Bursaspor'umuzun siyaset üstü bir anlayışla mutlaka tüm borçlarının silinmesi suretiyle şehrimize ve yaşanan şampiyonluğun bundan sonraki süreçlerde de sanayicisi, bürokratı, sivil toplum örgütleri, esnafı hülasası tüm Bursalıları tüm Bursa'da yaşayanların Bursaspor'umuza sahip çıkması gerektiğini ifade " etti

Bursa'da prefabrik ev elektrik tellerine takıldı! Bursa'da prefabrik ev elektrik tellerine takıldı!

Konuşmasına şu sözlerle devam eden Alfatlı" .Ben aynı zamanda kongre üyesiyim.  Benim buradan bir önerim olsun. Önümüzde seçim var Bursalı hemşehrilerimiz temsilcilerini seçecekler. O seçilen temsilciler ilk maaşlarını Bursaspor'a bağışlasınlar.

Ben milletvekili seçilirsem ilk maaşımı Bursaspor'a bağışlayacağım. Ben buradan bu sözü veriyorum. Sadece ben değil Bursa 'da Büyük Birlik'ten hangi arkadaşımız seçilirse seçilsin onlar adına da söz veriyorum. İnşallah üzerimize ne düşüyorsa da her daim yapmaya hazırım "dedi.

Alfatlı ile beraber saha çalışmasında Büyük Birlik Partisi Milletvekili Adayları İsmail Demir, Mehmet Erhan Altan, Nail Artuc, Kadriye Öz ,Mehmet Can Özer, Kemal Akyıldız ve İl Başkan Yardımcısı Av.Ömer Faruk Alfatlı'da hazır bulundu.