Bursa'nın duayen iş insanlarından merhum Ali Osman Sönmez, vefatının 21’nci yıl dönümünde Emirsultan Mezarlığı’ndaki kabri başında anıldı.

Bursa'da milyonluk operasyon Bursa'da milyonluk operasyon

Sönmez Holding Yönetim Kurulu Başkanı Celal Sönmez, eşi Ümran SönmezSönmez Holding Yönetim Kurulu Üyeleri Osman Sönmez ile Cemil SönmezAli Osman Sönmez'in mezarı başında dualar okudu.

Babasının ölümünün üzerinden koskoca 21 yıl geçtiğini söyleyen Celal Sönmez, “Ailemizin değerli büyüğünü saygı ve özlemle anıyoruz. Kendisi Bursa'da iz bırakan kişilerden biriydi. Özellikle Bursa sanayisi için rol modeldi. İş dünyasında onu örnek alan çok kişi oldu. Bizlere yol gösterdiği için kendisini minnetle anıyoruz. Yattığı yerler nur, mekanı cennet olsun” dedi.

ALİ OSMAN SÖNMEZ KİMDİR?

Bulgaristan'ın Mestanlı kasabasında 1926 yılında dünyaya gelen Ali Osman Sönmez, ilk ve orta öğrenimini tamamladıktan sonra, 7 yıl Yunanistan'da kaldı.

1948 yılında Türkiye'ye gelen Ali Osman Sönmez, İnegöl'e yerleşti. Tekel idaresinde bir süre memurluk yapan Sönmez, daha sonra kendi arzusu ile görevinden ayrılarak ticaret hayatına atıldı.

Sönmez, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı, Odalar Birliği Konsey Başkanlığı, Sönmez Holding İdare Meclisi Başkanlığı ile 20. Dönem Bursa Milletvekilliği yaptı.

12 Ekim 2001 Cuma günü vefat eden Sönmez, Emirsultan Mezarlığı'ndaki aile kabristanına defnedildi.