Altın fiyatlarında sıkışma görülüyor. Ons Altın fiyatlarının 1800-1815 dolar arasında seyretmesi fiyatlardaki değişimi sınırlı tutuyor. Küresel enflasyon sorunu, Fed'in faiz artırma beklentisi, koronavirüsün yeni varyantlarının etkilerinin neler olacağının bilinmezliği altın piyasasında endişelere neden oluyor.

Tüm bu olumsuzluklar varken risk iştahında artış görülmeye başlandı. Yılsonu olması nedeniyle piyasaya yeni katılımcı gelmesinin de az olmasından ötürü Ons Altın fiyatları dar bantta seyrediyor. Noel tatili nedeniyle büyük yatırımcıların piyasadan uzaklaşıp nakite dönmüş olması da bu gelişmeyi doğruluyor.

GRAM ALTIN HAFİF PRİMLİ SEYREDİYOR

Gram Altın fiyatları 650 lira seviyelerinde denge arayışını sürdürüyor. Dolardaki düşüşle birlikte 1069 liradan 600 lira seviyelerine gerileyen gram altın denge noktasını arıyor. Güne 672 liradan başlayan gram altın en düşün 669 lira, en yüksek de 681 lira seviyesini gördü. Saat 08:21 itibarıyla 677.8 liradan alıcı buluyor.

SON DAKİKA: BAKAN NEBATİ AÇIKLADI! YENİ BİR ARAÇ GELİYOR: PROJE KREDİLERİ

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, canlı yayında yeni ekonomi modelindeki son gelişmelerle ilgili açıklamalarda bulundu. "20 Aralık bundan sonra Türkiye'nin en önemli günlerinden birisi olarak anılacaktır" diyen Bakan Nebati, "Türkiye'nin siyasal gelişimini gösteren en önemli günlerden bir tanesi oldu. 3 ay boyunca bu ülkenin ekonomisini ciddi bir şekilde kilitleyenlerin bir daha hayal kırıklığına uğradığı bir gece oldu" ifadelerini kullandı.