Ankara Çubuk’ta vatandaşların ve esnafın sorunlarını dinleyen DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, “Türkiye’nin her yerinde çok güçlü bir değişim talebi var” dedi.

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan Ankara'da bir dizi temas ve ziyaretlerde bulundu. Seyir halindeyken Babacan’ı gören kadın minibüs şoförü aracının penceresinden Babacan’a seslendi. Şoförün “Dolmuşçuyu ezdirmeyin Allah aşkına. Biz bittik. Bizi bitirdiler” sözleri üzerine Babacan “Lastik, yedek parça, motorin… Hepsinin farkındayız. Çalışacağız” diye karşılık verdi.

"ALLAH KURTARSIN BİZİ"

Ziyaret ettiği bir esnaf, Babacan’a “Fazlasıyla çalışıyoruz ama çalıştığımızın hiçbir değerini bulamıyoruz. Her gün zam, her gün zam… Bıktık. İsyan edecek o kadar çok şey var ki… Allah kurtarsın bizi. Gelecek adama Allah kolaylık versin. Onu da düşünüyoruz” dedi. Babacan bu sözleri “Seçime kadar böyle. Seçime kadar düzelmez. Seçimler olsun, çabuk toparlar. O işlerle ‘biraz’ uğraştık. Dışarıdan zor gibi görünüyor ama dürüst ve ehil kadroyu kilit noktalara getirdiğin anda memleket ayağa kalkıyor” diye yanıtladı.

"DÜNYADA KUR BU KADAR DALGALI DEĞİL"

Babacan katıldığı bir sohbette ekonomiyi de değerlendirdi. "Dengeler tamamen bozuldu" diyen DEVA Lideri, "Bunun bir kısmı pandemi ve sonrasındaki dünyadaki ekonomik şartlar gerçekten karışık gidiyor. Bir kısmı dış kaynaklı. Ama önemli bir kısmı da iç kaynaklı. Döviz kuruyla ilgili bütün bu sarsıntılar tamamen iç kaynaklı. Dünyada döviz kurları bu kadar dalgalı değil. Bir tek Türkiye’de… Toplam enflasyon da savaşan ülkelerde, Rusya’da ve Ukrayna’da, bakıyorsun, yüzde 15-20… Bizdeki kadar yüksek enflasyon ne G20’de ne OECD’de var” ifadelerini kullandı.

Kavgacı kapıcıya tazminat yok Kavgacı kapıcıya tazminat yok

"ÇOK GÜÇLÜ BİR DEĞİŞİM TALEBİ VAR"

Partisinin çalışmaları için tüm Türkiye’yi gezdiğini söyleyen Babacan gözlemlerini de şu sözlerle özetledi:

“Bu seçimde büyük bir değişiklik olacak. Türkiye’nin her yerini geziyoruz. Geçen ay 18 ile gittim. Türkiye’nin her yerinde çok güçlü bir değişim talebi var”

"İLK DEFA SİZİ DENEYECEĞİZ"

Ayrıca Çubuk’ta düzenlenen Turşu ve Kültür Festivali’ni de ziyaret eden Babacan’a bir vatandaş “İlk defa sizi deneyeceğiz. İnşallah olursunuz. Temennimiz, şu pahalılığı indirmek” diyerek destek açıklaması yaptı.