Antalya'da 4 ilçe afet bölgesi ilan edildi Antalya'da 4 ilçe afet bölgesi ilan edildi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin mesajında, teröristlerce yapılan saldırı ve sızma girişiminde 9 kahraman askerin şehit olduğu, 4 askerin ise yaralandığı bilgisini verdi. Ayrıca, şehitlerin kanlarının yerde bırakılmayacağını ve teröristlerden hesap sorulacağını vurguladı.

MHP lideri, PKK/YPG/PYD gibi bölücü terör örgütleriyle iş birliği yapan siyasi ve sivil toplum kuruluşlarının, Türkiye'ye karşı düşmanlık beslediğini ifade etti. Bu kuruluşların, bölge devletleri ve emperyalist ülkelerle birlikte Türkiye'nin milli varlığına ve güvenliğine zarar vermeye çalıştığını belirtti.

Bahçeli, Türkiye'nin teröre ve bölücülüğe karşı sıfır tolerans politikası izlemesi gerektiğinin altını çizdi. Terörle mücadelede taviz verilmemesi ve tehdidin kaynağında yok edilmesi gerektiğini vurgulayarak, bu mücadelenin Türkiye'nin beka meselesi olduğunu dile getirdi.

Ayrıca, Türk milletinin bu zorlu süreçte tek ses ve nefes olarak birlik ve beraberlik içinde olduğunu, MHP'nin, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nin ve Türk Silahlı Kuvvetleri'nin terörle mücadelede sonuna kadar destekçi olduğunu ifade etti.

Bahçeli, meselenin sadece teröristlerle mücadele olmadığını, aynı zamanda terörizmi bölgesel çıkarları için kullanan müttefik görünümlü düşman ülkelere karşı da mücadele etmek olduğunu belirtti. Irak ve Suriye'nin kuzeyinde terör devleti kurulmasına müsaade edilmeyeceğini ve bütün terör kamplarının hedef alınması gerektiğini vurguladı.

Son olarak, şehitlere Allah'tan rahmet, yaralı askerlere şifa dileyerek, Türk milletinin ve şehit ailelerinin başının sağ olmasını diledi. Bahçeli, Türk milletinin şehitlerine ve gazilerine minnettar olduğunu ifade etti.

Editör: Melike Timur