Sosyal medya platformlarında gündem olan ve açıklama beklenen konu hakkında Habertürk yazarı Bülent Aydemir'in iddiasına göre Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, kişisel eşyalarını toplayıp bakanlıktaki makamından ayrıldı. 

Aynı zamanda, İsmail Saymaz ile görüşen, Bakan Koca, "Affınızı istemişsiniz, doğru mu?" sorusuna "Hayatın her hali olabilir, biliyorsunuz. Önemli olan, millete ve devlete hizmet etmek. Her pozisyonda" yanıtını vermişti.

Aydemir sosyal medya hesabından yapmış olduğu açıklamalarda şu ifadeleri kullandı: 

 ''Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya AK Parti'nin Kızılcahamam kampında çok yüklenildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakan Koca'ya, "Seni görevden alacağım" dedi ve Bakan Koca, istifasını sundu. Süreç böyle...''

Erdoğan, Özbekistan Cumhurbaşkanı ile görüştü Erdoğan, Özbekistan Cumhurbaşkanı ile görüştü

''RESMİ GAZETEYİ TAKİP ETMENİZİ ÖNERİRİM''

 ''Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, üç saat önce bütün kişisel eşyalarını toplayıp Bakanlık'taki makamından ayrıldı. Cumhurbaşkanı, Koca'nın ayrılığını da içeren 4 bakan değişikliğini pazar günü kamp bitiminde yapabilir. Bu iki gün Resmi Gazete'yi takip etmenizi öneririm...''

Cumhuriyet gazetesi yazarı Murat Ağırel Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın görevini bıraktığını öne sürerek yerine gelecek olan bakanın Sağlık Bakan Yardımcısı Şuayip Birinci olacağını kaynaklarıyla doğruladığını bildirdi.   

Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ''Sağlık Bakanı görevden ayrıldı. Kaynaklarımdan öğrendiğime göre Bakan olarak  Sağlık Bakan Yardımcısı Şuayip Birinci'nin atanacağı konuşuluyor'' ifadelerini kullandı. 

Editör: Zehra Ceviziş