Bursa iş dünyasının sevilen ve tanınan ismi Aytuğ Onur siyasi çalışmaları kapsamında ziyaretlerini hız kesmeden sürdürüyor. 14 Mayıs'ta gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği seçimleri için Bursa CHP 2.Bölgeden milletvekili aday adayı olan Onur, bir parçası olduğu Balkan camiasının önde gelen STK’larına ziyaretler gerçekleştiriyor.

Bursa Balkan camiasının önde gelen ve güçlü sivil toplum örgütlerinden BALGÖÇ yönetimine ziyarette bulunan Onur, BALGÖÇ Başkanı Emin Balkan ve yönetim kurulu üyelerine adaylık süreci ve hedefleri hakkında bilgilendirmede bulundu.

Bursa'da elektrik kesintisi yapılacak! Bursa'da elektrik kesintisi yapılacak!

Bursa’nın, güçlü sanayisi ve ekonomisi ile Türkiye’nin ilk üç kenti arasında yer alan ve aynı zamanda Balkan kökenli nüfus yoğunluğu ile de adeta bir balkan kenti olduğunu hatırlatan Aytuğ Onur, hem iş dünyasının hem de Balkan camiasının Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında daha etkin biri biçimde temsil edilmesi gerektiğini söyledi. Mecliste yer alma imkanı bulduğu takdirde sorunlarının çözümü ile ihtiyaçlarının gündeme getirilmesi konusunda aktif çalışmalar sürdürmek istediğini belirtti.

Balkan camiasının çatı kuruluşu konumunda olan BALGÖÇ’ün camia için son derece önemli bir fonksiyonu olduğunu dile getiren Onur, kendisinin camianın ve derneğin sorunlarının sözcüsü ve çözüm noktasında çalışmalarının meclis çatısı altında destekçisi olacağını söyledi. Aynı zamanda bir Balkan göçmeni olarak Türkiye ve Balkan ülkeleri arasındaki sosyal, kültürel ve ekonomik ilişkilerin daha da geliştirilmesi için katkı sunmaya devam edeceğini belirten Onur, bu süreçte Balkan camiasının desteğini de arkasında görmekten memnuniyet duyacağını belirtti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren BALGÖÇ Başkanı Emin Balkan ise Aytuğ Onur’a Balkan camiası için yaptığı nitelikli çalışmaları yakından takip ve takdir ettiklerini söyledi. Balkan kökenli insanlarımızın meclis çatısı altında kendilerini temsil etmesinden büyük memnuniyet duyacağını belirten Emin Balkan, çıktığı siyaset yolculuğunda başarılar dileyerek, camiadan olanlara destek vermenin öncelikleri olduğunu söyledi.