Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği'nin (BALKANTÜRKSİAD) yurtdışı ekonomi zirveleri devam ediyor. Fatih Şakir Başkanlığı'ndaki BALKANTÜRKSİAD Yönetim Kurulu son olarak Karadağ'da temaslarda bulundu.

Karadağ ziyaretleri kapsamında ilk olarak Türkiye'nin Podgoritsa Büyükelçisi Songül Ozan ile görüşen BALKANTÜRKSİAD Heyeti çalışmaları hakkında Büyükelçi Ozan'a bilgi verdiler.

T.C. Podgoritsa Büyükelçiliği Ticaret Müşaviri Erdal Karaömeroğlu'nun da katıldığı görüşmede, Karadağ'daki yatırım imkanları ele alındı.

Karadağ'daki görüşmelerinde Podgoritsa Belediye Başkanı Marian Juncaj, Podgorica Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Pavle D. Radovanovic ve Karadağ Yatırım Ajansı Başkanı Andrej Lakic ile de toplantı yapan BALKANTÜRKSİAD Heyeti ekonomik işbirliği imkanları yanı sıra sosyal ve kültürel alanlarda yapılabilecek çalışmaları değerlendirdiler.

BALKANTÜRKSİAD Heyeti Karadağ'da, 12 Balkan Ülkesindeki Türk ve Osmanlı eserlerine ilişkin minyatürlerin bulunduğu MİNİA BALKANTÜRK Parkı'nda yer alan Karadağ Saat Kulesi'ni de yerinde ziyaret etti.

BursaFotoFest’e öğrenci çıkarması BursaFotoFest’e öğrenci çıkarması

Karadağ'daki temaslarının ardından açıklama yapan BALKANTÜRKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Şakir, "Yurtdışı ekonomi zirvelerini sürdürüyoruz. Balkanlar ve Rumeli bizim ekonomik işbirliği anlamında önem verdiğimiz bir bölge. Karadağ'da da verimli görüşmeler gerçekleştirdik. Yurtdışı ekonomi zirvelerine önümüzdeki dönemde de devam edeceğiz" dedi.