BALKANTÜRKSİAD, Bosna Hersek’in Bijeljina Belediye Başkanı Ljubisa Petrovic ve beraberindeki heyeti ağırladı.

 BALKANTÜRKSİAD Başkanı Fatih Şakir, Balkantürk Eğitim Vakfı (BEV) Başkanı İlhan Uslu ve yönetim kurulu üyelerinin hazır bulunduğu ziyarette BALKANTÜRKSİAD ile Bijeljina Belediyesi arasındaki iş birlikleri ve Bijeljina kentindeki yatırım olanakları değerlendirildi. 

Ziyaretin açılışında konuşan BALKANTÜRKSİAD Başkanı Fatih Şakir, 12 Balkan ülkesiyle iletişim halinde olduklarını Balkanlardaki yatırım olanaklarını değerlendirdiklerini ifade etti. Başkan Fatih Şakir, “Balkanları çok önemsiyoruz ve BALKANTÜRKSİAD olarak Bursa’daki Balkan kökenli iş insanlarını bir çatı altında toplayan bir derneğiz. Biz Balkanlı iş insanları olarak, Balkanlarla zaten gönül bağımız var. Bu nedenle sizi ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz.  Biz sadece Bosna Hersek ile değil aynı zamanda 12 Balkan ülkeleriyle de iletişim içindeyiz. Bu hafta sonu da 25 iş insanıyla Romanya'ya gideceğiz. Her Balkan ülkesindeki yatırım olanaklarını üyelerimizle ayrıntılı olarak inceliyoruz. İş insanları derneği olarak iş birliklerini önemsiyor ve geleceğe dönük yatırım olanaklarını değerlendiriyoruz.  Öte yandan Bursa 3 milyondan fazla nüfusa sahip,  bunun çoğunluğunu Balkanlılar oluşturuyor. Burası bu anlamda sizin de eviniz. Somut yatırım fırsatları ve projelerini masaya yatırmak üzere en kısa zamanda Bosna Hersek'e gelip sizi ziyaret edeceğiz” dedi.

ALBAM kayıtları başladı ALBAM kayıtları başladı

Bosna Hersek’in Bijeljina Belediye Başkanı Ljubisa Petrovic ise “Hem ekonomi hem de gönül üzerinden dostça ilişkilerimizi geliştirmek istiyoruz. Ülkemizdeki  iş imkanlarını değerlendirmenizden mutluluk duyarız. Birçok Türk firması ülkemizde faaliyetlerini yürütmekte, yakında Bursa ve Belinay yolları bağlanacak. İnşası devam eden otoyollarla bağlanacak. Bu ziyaret uzun bir ilişkinin oluşmasını sağlayacaktır inancındayız. Eğitim ve kültür faaliyetlerimizi, şehrimizin yatırım olanaklarını değerlendirmenizden memnun oluruz. Bize gösterdiğiniz misafirperverlikten dolayı teşekkür ederiz” konuştu.

Ziyaret sonunda heyet, 12 Balkan ülkesini temsil eden, Osmanlı-Türk mimari eserlerinin minyatürlerinin yer aldığı Minia Balkantürk Parkı’nı gezdi.