Bursaspor'un 4. Divan Kurulu Başkanı seçildi Bursaspor'un 4. Divan Kurulu Başkanı seçildi

Yeşil Beyazlı forma ile şampiyonluk sevinci yaşayan efsane kaptan Pablo Martin Batalla bugün Teknik Direktör olarak yeniden Bursaspor'a imza attı.

Bursaspor’da 8 sezonda 250 maçta forma giyen ve 68 gol atıp, 79 da asist yapan Pablo Martin Batalla kulüp tarihinin en büyük başarısı olan 16 Mayıs 2010’da kazanılan Süper Lig şampiyonluğunun en Önemli mimarlarından biriydi.

Daha önce antrenör olarak yine Bursaspor’da çalışan Pablo Martin Batalla teknik direktörlük kariyerine de geçen sezon Bölgesel Amatör Lig takımlarından Nilüfer Belideyespor’da başlamış ve takımını şampiyon yaparak 3. Lig’e yükselmesini sağlamıştı.

Türk vatandaşlığına geçen Pablo Martin Batalla bundan böyle Bursaspor Teknik Direktörü unvanıyla girişinde heykelinin bulunduğu Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’nde Yeşil Beyazlı takımın başarısı için mesai harcayacak.

YOĞUN MESAİ BAŞLIYOR

İmza töreni sonrasında Yeşil Beyazlılar’da teknik direktör Pablo Martin Batalla’nın Özlüce’de mesaisine başlamasının ardından izlenecek yol haritasına son şekli verilecek. Yönetimin Batalla ile yaptığı ön görüşmede kamp çalışmalarının Bursa’da başlamasına karar verildiği bildirildi. Yeşil Beyazlılar’ın ikinci etap için düşündüğü bölgeler arasında yurtdışı da var. Buna göre yeni sezon için yurtdışında Makedonya, yurt içinde de Bolu arasında tercihini yapılacak. Her iki bölge için temaslar ve araştırmalar sürüyor. Pablo Martin Batalla, başkan Enes Çelik’le görüşmesinin ardından kampta oynanacak hazırlık maçlarına ve çalışma ortamına göre yer konusunda tercihini yapacak.

Editör: Seren Ümit