Yapmış olduğu çalışmalarla dikkatleri üzerine çeken çok kısa zamanda üye sayısını 8 kat arttıran BBP Osmangazi İlçe Başkanı İsmail Demir de görevinden istifa ederek genel seçimler için aday adayı oldu.Adaylık dosyasını il başkanı Haldun Filizli’ye teslim eden İsmail Demir adaylık başvurusunu yaptıktan sonra “değerli dostlar bir hayalim var diyerek çıktığımız bu yolda partimden Bursa Milletvekilliği aday adaylığı için dosyamı temsil etmiş bulunmaktayım.  Allah’ın izni ve milletimizin takdiriyle hayırlı işler yapmak istiyoruz. Bunun için var gücümüzle çalışacağız. Bursa’yı mahalle mahalle, sokak sokak biliyoruz. BBP olarak önümüzdeki genel seçimlerde her iki seçim bölgesinden de en az ikişer milletvekili çıkarmak istiyoruz. Bunu inşallah başaracağız” dedi.

Bursa'da e-Ticaret ile büyüme programı kapsamında eğitimler başladı Bursa'da e-Ticaret ile büyüme programı kapsamında eğitimler başladı

Adaylık başvurusunu aldıktan sonra törende bir konuşma yapan Büyük Birlik Partisi Bursa İl Başkanı Haldun Filizli de “İsmail Başkanımım Osmangazi İlçesindeki gayretlerini ve çalışmalarını biliyoruz kendisinin başvurusu çok önemli. Bizler de çıktığı yolda kendisine başarılar diliyoruz” dedi.