Meksika'nın Jocotitlán belediyesinde, La Familia adlı kartelin acımasız tetikçilerinin, iki cesetle birlikte belediye başkanına bir uyarı mesajı bıraktığı korkunç bir sahne kaydedildi.

Bölge sakinleri sabahın erken saatlerinde korkunç manzarayla karşılaştılar. Kaldırıma plastiğe sarılı iki ceset bırakılmıştı, üstlerinde tüyler ürperten tehdit notu asılıydı ve bunların hepsi Belediye binasının önündeydi.

La Familia yıllardır Meksika eyaletini mahvediyor. Tahakküm kurma arzusuyla tetikçiler, halkı sarsacak eylemlere imza atıyor. En sonuncusu ise, Jocotitlán belediyesinde iki cesedin tehdit notuyla birlikte bırakılması oldu.

Rusya’dan ABD’ye Filistin Tepkisi Rusya’dan ABD’ye Filistin Tepkisi

Belediye Başkanı Jesús Cedillo González'e hitaben yazılan mesajda, 'La Familia Michoacana ile oynamazsınız' diye yazılmıştı. Tehditte suç örgütü, belediye başkanının kendilerine söz verdiğini ve sözünü tutmadığını, dolayısıyla bunun onun için bir 'uyandırma çağrısı' olduğunu vurguladı.

Alanda ve cesetlerde yapılan ilk incelemede, iki cesedin 'coup de grâce'i  (ağır yaralanmış bir kişinin veya hayvanın acısını sona erdirmek için öldürücü darbe) temsil ettiği bildirildi. Kurbanların kimliklerini belirlemek için yürütülen çalışmalar sürerken, çevreleri hakkında daha fazla bilgi edinilmesi ve gerçeklerin aydınlatılması bekleniyor.

Meksika Eyaleti Başsavcılığı (FGJEM), olayla ilgili soruşturma dosyasını açtı.

kaynak: MİLLİYET

Editör: Gülsüm Balı