Akaryakıt fiyatları üzerinde doğrudan etkisi olan brent petrolün piyasadaki durumu ve dolar kurundaki yükseliş sonrası motorin ve benzin fiyatları için son dakika gelişmeleri yakından takip ediliyor. Brent petrol fiyatlarındaki yükselişin ardından akaryakıt fiyatlarına yine çifte zam geldi.

Akaryakıt fiyatları üzerinde doğrudan etkisi olan brent petrolün piyasadaki durumu ve dolar kurundaki yükseliş sonrası motorin ve benzin fiyatları için son dakika gelişmeleri yakından takip ediliyor. Brent petrol fiyatlarındaki yükselişin ardından akaryakıt fiyatlarına yine çifte zam geldi.

Yenişehir Kapalı Pazar yeri gün sayıyor Yenişehir Kapalı Pazar yeri gün sayıyor

BURSA'DA BENZİN 25 LİRAYI GEÇTİ

Benzine 70 kuruş, motorine ise 1 lira zam geldi. Akaryakıt fiyatlarına gelen son zamların ardından Bursa'da benzinin litresi 25,04 liraya, motorinin litresi ise 24,49 liraya yükseldi.

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIYOR?

Akaryakıt fiyatları, Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.