Petrol fiyatları ve dolar kurundaki değişimlere bağlı olarak akaryakıt fiyatlarındaki hareketlilik devam sürerken gece yarısı itibariyle benzine 1 lira 51 kuruş, motorine ise 2 lira 41 kuruş indirim gelmişti. Bu gelişmenin ardından Pazartesi gece yarısından itibaren benzin ve motorinde yeni bir zam beklentisi oluştu. Öte yandan aynı gün LPG'de ise indirim bekleniyor.

Alkol fiyatlarına büyük zam Alkol fiyatlarına büyük zam

Brent petrol ve döviz kurundaki dalgalanma sebebiyle akaryakıt fiyatları bir aşağıya bir yukarı hareket etmeyi sürdürürken, benzin ve motorinde bugün itibariyle büyük indirim geldi.

Benzin fiyatına 1 lira 51 kuruş, motorine ise 2 lira 41 kuruşluk indirim yapılmasının ardından araç sahiplerini ilgilendiren yeni bir gelişme daha yaşandı.

Buna göre, Pazartesi gece yarısından itibaren motorin ve benzinde yeni zam beklentisi oluşurken, LPG'de ise indirim beklentisi oluştu.

Piyasalardaki hareketliliğe bağlı olarak değerlerin veya zam/indirim durumunun değişebileceğini bildiren sektör kaynakları yapılan olan zam/indirim miktarlarını şu şekilde açıkladı:

Pazartesi gece yarısından itibaren

BENZİNE 56 KURUŞ,

MOTORİNE 69 KURUŞ zam bekleniyor.

LPG'YE İSE 40 KURUŞ bir indirim bekleniyor.