Beşiktaş Kulübü, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılı ve kulübün 120. yılı anısına, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yenilenen Beşiktaş İskele Meydanı’na kartal heykeli yaptırdı.

Heykel, Mimar Sinan Üniversitesi Heykel Bölümü Başkanı Bülent Çınar tarafından yapıldı.

Açılışa katılan Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi açıklamalarda bulundu.

"TÜM BEŞİKTAŞLILARI SELAMLAYACAK"

Türk futbolunu sarsan olay Türk futbolunu sarsan olay

İşte siyah - beyazlıların başkanının sözleri;

"Değerli Beşiktaşlılar, yağmurla bir gündeyiz, şarkılarımızda bile yağmurlu günde var biliyorsunuz. Beşiktaşımızın 120. yılını kutladığımız bu senede yönetimle birlikte aldığımız karar sonucunda bu meydanda yıllarca kaldığı sürece tüm Beşiktaşlıları selamlayacak, 4 metre yüksekliği, 6 metreye yakın da kanatları olan Kartal heykelini açıyoruz. Beşiktaş için hayırlı olsun diyorum. Her büyük, tarihi kurumun içerisinde onu temsil eden kelimeler, amblemler vardır. Kartal bizim amblemimiz. Kartalın hikayesini herkes iyi bilir. Yaşlandıkça tekrar yükselip, tekrar kendisini yenileyip, tekrar sıfırdan güçlü bir şekilde başlayabilen kartal söz konusu."

Kartal heykelinin görüntüsü, sosyal medyadaki futbolseverlerin gündemine oturdu. Bir kısım taraftarlar heykelin görüntüsünü beğeniyle karşılarken, bazı taraftarlar ise heykelin görünüşünden memnun kalmadı.