Aynı gün BTSO tarafından düzenlenen Ekonomiye Değer Katanlar ödül töreninde Beyçelik Gestamp Sektör Liderleri kategorisinde ödüle layık görüldü.

Beyçelik Gestamp’ın Bursa Teknoloji Organize Sanayi Bölgesi’nde (TEKNOSAB) bulunan Kalıp Fabrikası’nın açılışı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 21 Ocak Cumartesi günü Bursa’da gerçekleştirdiği toplu açılış törenleri kapsamında yapıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın telekonferans yoluyla katıldığı açılış törenine, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, Sanayi İl Teknoloji Müdürü Latif Deniz, AK Parti Bursa Milletvekili Refik Özen, TEKNOSAB Bölge Müdürü İlker Er, Karacabey Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu, BTSO Başkanı İbrahim Burkay ve Beyçelik Holding Yönetim Kurulu Başkanı Faik Çelik ve Beyçelik Gestamp Yönetim Kurulu Başkanı Baran Çelik katılım gösterdi.

TEKNOSAB’da 170 bin metrekarelik alana sahip yerleşkenin kalıp üretimi için planlanan 11 bin metrekarelik kısmında Beyçelik Gestamp’ın yurtdışı müşterilerinin elektrikli araç projelerinin battery box/tray kalıpları üretilecek. Tesis, TEKNOSAB’ın ilk fabrikası olma özelliğini de taşıyor.

Bursa’ya ‘suda verimlilik’ ödülü Bursa’ya ‘suda verimlilik’ ödülü

Beyçelik Gestamp’a BTSO’dan Sektör Lideri Ödülü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Bursa ziyareti kapsamında Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından Merinos Atatürk Kültür Kongre Merkezi’nde düzenlenen 48. Ekonomiye Değer Katanlar ödül törenine de katılım gösterdi. Ekonomiye Değer Katanlar Ödül Töreninde İhracat, Sektör Liderleri, Gelir Vergisi ve Kurumlar Vergisi kategorilerinde Bursa ve ülke ekonomisine değer katan şahıs ve firmalar ödüllendirildi. Sektör Liderleri kategorisinde ödüle layık görülen Beyçelik Gestamp’ın ödülünü Beyçelik Gestamp Yönetim Kurulu Baran Çelik, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un elinden aldı.