Marlboro, Parliament, Muratti, Lark ve Chesterfield markalarının yer aldığı Philip Morris grubu tarafından yeni yapılan zamlarla birlikte yeni liste açıklandı. Öte yandan dün de Japan Tobacco International grubu sigara fiyatlarında artışa gitmişti. Philip Morris sigaraya zam geldi mi? İşte o detaylar...

Dün itibariyle geçerli olmak üzere JTI grubuna ait sigaralara 2'şer TL zam yapılmasının ardından gözler Philip Morris sigara markalarına çevrilmişti.

Grup tarafından yayınlanan son fiyat listesiyle birlikte Philip Morris'e ait sigaralar da zamlandı.

Japan Tobacco International (JTI) grubuna ait Winston, Camel, Monte Carlo, LD sigaralarına 2'şer TL zam gelmişti. Bugün açıklanan listeye göre ise Philip Morris grubuna ait Marlboro Edge, Marlboro Touch, Marlboro, Parliament, Parliament Midnight Blue, Muratti, Muratti Blu, Lark, Chesterfield, L&M ve Marlboro Roll 50 fiyatlarına da 2'şer lira zam yapıldı..

EN PAHALI SİGARA HANGİSİ?

Son sigara zammının ardından Japan Tobacco International (JTI) grubunda en düşük sigara fiyatı 27,5 TL'den 29,5 TL'ye yükselirken olurken en yüksek sigara fiyatı 48 TL'yi gördü.

BU YIL 6. KEZ ZAM GELMİŞ OLDU!

Sağlık Bakanlığı işçi alımı başvurusu: 11 bin 317 işçi alımı kadro ve branş dağılımı Sağlık Bakanlığı işçi alımı başvurusu: 11 bin 317 işçi alımı kadro ve branş dağılımı

Üç grup 2022 yılı içerisinde son olarak Temmuz ayında aynı anda sigara fiyatlarına zam yapmıştı. Temmuz ayındaki ortak zammın ardından 16 Ekim yani bugün yapılan zamla sigara fiyatlarına 6. kez zam gelmiş oldu. 

SON ORTAK ZAM TEMMUZ'DA GELMİŞTİ

2 Temmuz Cumartesi günü itibariyle  JTİ grubuna uygulanan sigara zammının ardından Philip Morris BAT ve İmperial grubu sigaralara 2 TL zam yapılmıştı. Bu zam üç grubun peş peşe yaptığı son zamdı.