Beşiktaş’ta Burak Yılmaz ile yollar ayrıldı. Teknik direktör Şenol Güneş’in istifasının ardından takımın başına geçen ve Olağanüstü Seçimli Genel Kurul toplantısına kadar takımın başında kalması planlanan Burak Yılmaz’ın, kendisinin isteği üzerine görevine son verildi.

KLÜPTEN AÇIKLAMA

Kulüpten yapılan açıklamada, "10 Ekim 2023 tarihinden bu yana Futbol A Takımımızın teknik sorumluluğu görevini yürüten Burak Yılmaz ile yollarımız kendisinin isteği üzerine ayrılmıştır. Burak Yılmaz’a emekleri için teşekkür eder, bundan sonraki kariyerinde başarılar dileriz" denildi.

Spor dünyasını sarsan dolandırıcılık! Spor dünyasını sarsan dolandırıcılık!

yilmaz.jpg

BURAK YILMAZ'IN KARNESİ

Sezon başında Şenol Güneş’in yardımcısı olarak siyah-beyazlı ekibe katılan Burak Yılmaz, takımın başına geçtiği 10 Ekim tarihinden itibaren 4 Süper Lig, 2 UEFA Avrupa Konferans Ligi olmak üzere 6 karşılaşmaya çıktı. Genç antrenör, söz konusu müsabakalarda 2 galibiyet elde ederken 4 kez de sahadan mağlup ayrıldı.

ÇALIMBAY 3 ARALIK'A KADAR GÖREVDE

Burak Yılmaz'ın yerine akla gelen ilk isim, yılların tecrübesi Rıza Çalımbay oldu. Tecrübeli teknik direktör, yönetim tarafından kendisine sunulan 'seçime kadar' görev alma teklifini kabul etti. İlk aşamada olağanüstü seçimin yapılacağı 3 Aralık'a kadar çalışacak Rıza Çalımbay'ın devam edip etmeyeceğine yeni başkan ve yönetim kurulu karar verecek.

riza.jpg

Tecrübeli teknik patron ile ilgili resmi açıklama kısa süre içinde yapılacak.