Bursa Adliyesi’nde 2022-2023 Adli Yılı Açılış Töreni gerçekleşti.

Bursa Ticaret Borsası’nda 22 meclis üyesi belli oldu! "Hizmet etmeyi sürdüreceğiz” Bursa Ticaret Borsası’nda 22 meclis üyesi belli oldu! "Hizmet etmeyi sürdüreceğiz”

Törene Bursa Valisi Yakup Canbolat, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, Bursa Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı Ömer Gülmüş, Bursa Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı Abdulkadir Şahin, Bursa Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Mahmut Şahin, Bursa Bölge Adliye Mahkemesi Başsavcısı Sadık Bölek, Bursa Baro Başkanı Metin Öztosun, Başsavcı Vekilleri, hakim ve savcılar, avukatlar ile adliye personeli katıldı.

Bursa Adliyesi bahçesinde düzenlenen törende, Cumhuriyet Başsavcılığı, Bursa Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyon Başkanlığı, Bursa Bölge Adliye Mahkemesi ve Bursa Barosu adına Atatürk Anıtı’na çelenk bırakıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam eden program, adliye içinde düzenlenen kokteylle sona erdi. Program sonrası Başsavcı Solmaz’ı makamında ziyaret eden Vali Yakup Canbolat ve Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile İl Emniyet Müdürü Tacettin Aslan tebriklerini iletti.

Başsavcı Solmaz, sosyal medya hesabından yeni Adli yılın başlaması nedeniyle yayınladığı mesajında,  “Adalet hizmetlerinin vatandaşımıza en etkin, verimli ve daha önemlisi adil şekilde ulaşması için ülkemizin dört bir yanında özveriyle görev yapan bütün meslektaşlarımızın, yargı ve infaz kurumları çalışanlarımız ile tüm avukatlarısın yeni Adli Yılını tebrik ediyor, 2022-2023 adli yılın tüm yargı camiamız, ülkemiz ve milletimiz için hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.