İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya 45 ilde düzenlenen Narkogüç-43 Operasyonu'nda 1 ton 661 kilogram uyuşturucu madde ve 417 bin adet uyuşturucu hap ele geçirildiğini açıkladı. Operasyonda 305 zehir taciri ve sokak satıcısı da yakalandı. 

Celil Çolak’tan, Bursa Van İli ve İlçeleri Sosyal Kültürel Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ne ziyaret! Celil Çolak’tan, Bursa Van İli ve İlçeleri Sosyal Kültürel Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ne ziyaret!

Yerlikaya, "Uyuşturucu Madde İmalatçılarına ve Bunların Satışını Yapanlar ile Sokak Satıcılarına yönelik İlde düzenlenen "NARKOGÜÇ-43"Operasyonlarında; Ton Kg uyuşturucu madde ve . adet uyuşturucu hap ele geçirildi Zehir taciri ve sokak satıcısı yakalandı Aziz Milletimizin Bilmesini isterim ki; Gençlerimizi ve geleceğimizi zehirleyen uyuşturucu tacirlerine göz açtırmayacağız. Her an enselerindeyiz. Bizden kaçamayacaklar Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve Narkotik Suçlarla Mücadele Başkanlığı koordinesinde; İl Emniyet Müdürlükleri Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlükleri ve Van İl Jandarma Komutanlığınca; ekip, personel, hava aracı ve narkotik dedektör köpeğinin katılımıyla İzmir, Ankara, Adana, Hatay, Sakarya, Gaziantep, Osmaniye, Tokat, Konya, Antalya, Bitlis, Bursa, Malatya, Muğla, Balıkesir, Van, Kocaeli, Ordu, Denizli, Şanlıurfa, Tekirdağ, Kırklareli, Samsun, Kars, Elazığ, Aydın, Kayseri, Trabzon, Kırıkkale, Diyarbakır, Mersin, Düzce, Mardin, Kahramanmaraş, İstanbul, Çorum, Karaman, Bilecik, Kırşehir, Erzurum, Isparta, Kilis, Bolu, Sivas ve Yozgat olmak üzere ilde gerçekleştirilen "NARKOGÜÇ-43" Operasyonları düzenlendi" dedi.

<blockquote class="twitter-tweet"><p lang="tr" dir="ltr">Uyuşturucu Madde İmalatçılarına ve Bunların Satışını Yapanlar ile Sokak Satıcılarına yönelik 4️⃣5️⃣ İlde düzenlenen “NARKOGÜÇ-43”Operasyonlarında; <br>1️⃣ Ton 6️⃣6️⃣1️⃣ Kg uyuşturucu madde ve <br>4⃣1⃣7⃣.0⃣0⃣0⃣ adet uyuşturucu hap ele geçirildi❗<br>3️⃣0️⃣5️⃣ Zehir taciri ve sokak satıcısı… <a href="https://t.co/8FCRwFVTxR">pic.twitter.com/8FCRwFVTxR</a></p>&mdash; Ali Yerlikaya (@AliYerlikaya) <a href="https://twitter.com/AliYerlikaya/status/1745676093934153886?ref_src=twsrc%5Etfw">January 12, 2024</a></blockquote> <script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>