Tek Enerji güneş panelleri ile fabrikalar enerjilerini güneşten almaya devam ediyor. Tüm çatı tiplerine uygun yenilenebilir enerji çözümleri sunan firma, yoğun talep ile birlikte birçok fabrikayı güneş enerji santrali (GES) ile tanıştırdı.

'TEMİZ GELECEĞE KATKI SAĞLIYORUZ'

Tek Enerji Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Şahintaş, artan enerji maliyetlerinin gölgesinde, yeşil enerji yatırımlarının kritik bir öneme sahip olduğunu hatırlattı. Çevre dostu çözüm önerileri ve hayata geçirdikleri projeler ile temiz bir geleceğe katkı sağladıklarını da vurgulayan İbrahim Şahintaş, "Günümüzde enerji ihtiyacı giderek artarken, güneş enerjisi sistemleri sürdürülebilir ve çevre dostu bir enerji kaynağı sunuyor. Bu sistemler, doğal kaynakları daha etkin ve verimli bir şekilde kullanmamıza olanak tanırken, aynı zamanda karbon ayak izini azaltmamıza yardımcı oluyor. Güneş enerjisi projelerimizle sadece enerji ihtiyacını karşılamakla kalmıyor, çevremize duyduğumuz sorumluluğu da yerine getiriyoruz. Çevre dostu ürünler ve sürdürülebilir projelerle temiz bir geleceğe katkıda bulunmanın yanı sıra iş dünyasına da enerji maliyetlerindeki artışa karşı etkili bir çözüm sunuyoruz." dedi.

Bursa'da tarihi İncil ele geçirildi Bursa'da tarihi İncil ele geçirildi

FABRİKA, KENDİ ELEKTRİĞİNİ ÜRETİYOR

Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi'nde (DOSAB) faaliyet gösteren bir fabrikanın çatısını da GES ile buluşturduklarını belirten İbrahim Şahintaş, bu sayede firmanın kendi elektriğini üreterek tasarruf elde ettiğini kaydetti. Şahintaş, "DOSAB'da faaliyet gösteren firmamızın çatısında bin 27 adet panel kullanarak 500 kWp gücünde güneş enerji santrali kurulumunu tamamladık. Kurduğumuz GES ile firma, yılda 282 bin 450 kg karbondioksit eşdeğeri kadar emisyonun önüne geçecek ve 792 ağacın kurtarılmasını sağlayacak." ifadelerini kullandı. Türkiye'nin birçok yerinde hayata geçirdiği projelerle iz bırakmaya devam ettiklerine de dikkati çeken Şahintaş, farklı sektörlerde faaliyet gösteren firmaların çatılarına güneş enerji santrali kurmayı sürdüreceklerini dile getirdi.