Bursa’da dün yüzünü gösteren sağanak yağış için meteorolojiden bugün de saat verilerek uyarı yapıldı. İşte 5 günlük tahmin raporu…

Haftanın ikinci iş gününe sabah saatlerinde 22 derecelik sıcaklıkla başlayan Bursa’da parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzü şehre hakim oldu.

Öğle saatlerine doğru sıcaklık 25 derece seviyelerine kadar yükselirken, gün ortasında ise (12.00) parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzü şehir genelinde yüzünü gösteriyor. Sıcaklık ise 29 derece olarak ölçülüyor. Öğle saatleri sonrasında ise yer yer etkili etkili olan sağanak yağışla birlikte termometreler ise gün içerisinde 33 derece seviyelerine kadar tırmanıyor.

Akşam saatlerinde de etkisini gösteren yağış geçişleriyle birlikte sıcaklık 31 derece seviyelerindeki seyrini sürdürürken, gece saatlerine doğru yağış ara veriyor ve termometreler 27 derece seviyelerine çekiliyor. Sıcaklık gece yarısı en yüksek 25 derece olarak ölçülüyor.

YAĞIŞLAR HAFTA SONUNA KADAR DEVAM EDECEK

Meteorolojinin 5 günlük hava tahmin raporlarına göre Bursa’da hafta sonuna kadar yüzünü gösterecek sağanak yağışla birlikte termometrelerde yaradan itibaren düşüşler bekleniyor.

Yarın (ÇARŞAMBA) yapılan tahminlere göre, Bursa genelinde sabah saatlerinde sıcaklık en düşük 23 derece olarak ölçülürken, sağanak yağış geçişleri gün içerisinde etkili bir şekilde yüzünü gösterecek. Termometreler ise gün içerisinde en yüksek 33 dereceye kadar tırmanacak.

Haftanın dördüncü iş gününde ise (PERŞEMBE) Bursa genelinde sabah saatlerinden itibaren en düşük sıcaklık 21 derece olarak ölçülüyor. Gün içerisinde termometreler ise kuvvetli sağanak yağış geçişlerinin görülmesiyle birlikte 28 derece seviyelerine kadar gerileyecek.

Haftanın son iş gününde (CUMA) ise sabah saatlerinde Bursa’da termometreler en düşük 20 dereceyi ölçecek. Şehir genelinde gün içerisinde bölgesel olarak yer yer etkili olan sağanak yağış sonrası hava sıcaklığı en yüksek 29 derecelere kadar yükselecek.

Haftasonunun ilk gününde ise (CUMARTESİ) sabah saatlerinde 19 derece olarak ölçülen sıcaklıkla birlikte gün içerisinde yer yer etkili olacak olan sağanak yağış sonrası termometreler 29-30 derece bandında seyredecek.

Editör: Harun Kot