Meteoroloji’nin Bursa için hazırladığı hafta sonu hava tahmin raporuna göre kuvvetli fırtına ve sağanak yağışla birlikte sıcaklıklarda büyük düşüş için gün verilerek uyarı yapıldı. İşte detaylar…

Hafta sonunun ilk gününe 7 derecelik bir sıcaklıkla başlayan Bursa genelinde sabah saatlerinde kuvvetli fırtına ve çok bulutlu gökyüzüyle birlikte gün doğumu yaşandı.

Öğle saatlerine doğru da kuvvetli fırtınayla birlikte  sağanak yağış etkili olmaya başlarken hava sıcaklığı 14 derece seviyelerinde seyrediyor.

Öğle saatlerinde şehir genelinde çok bulutlu gökyüzü ve kuvvetli sağanak yağışla birlikte hava sıcaklığı 17 derece seviyelerinde ölçülüyor. 

Öğle saatleri sonrası 11 derece seviyelerinde ölçülen termometrelerle birlikte  kuvvetli sağanak yağış etkili olmaya devam ediyor.

Akşam saatlerine doğru termometreler 9 derece olarak ölçülürken kuvvetli sağanak yağışla birlikte gün batımı yaşanıyor. Akşam saatlerinde de sağanak yağışla birlikte hava sıcaklığı 7 derece seviyelerinde ölçülüyor. Gece saatlerinde sağanak yağış geçişleriyle birlikte termometreler 6 derece seviyelerinde.

YAĞIŞLA BİRLİKTE SICAKLIKLARSA BÜYÜK DÜŞÜŞ

Meteoroloji’nin 5 günlük hava tahmin raporuna göre Bursa’da hafta sonunun yağışlı geçmesiyle birlikte hava sıcaklıklarında da büyük düşüş yaşanacak.

Hafta sonunun son gününde (YARIN) sabah saatlerinde hava sıcaklığı 3 derece seviyelerine kadar geriliyor. Gün içerisinde kuvvetli yağış geçişleriyle birlikte termometreler en yüksek 6 derece seviyelerini gösteriyor.

Haftanın ilk iş gününde (PAZARTESİ) sabah saatlerinde sıcaklığı 0 derece seviyelerine kadar düşüyor. Gün içerisinde parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzüyle birlikte termometreler 9 derece seviyelerinde ölçülüyor.

Haftanın ikinci iş gününde (SALI) sabah saatlerinde 2 derece olarak ölçülürken gün içerisinde parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzüyle birlikte 17 derece seviyelerinde ölçülecek.

Bursa'da deprem sonrası 'ışık' paniği! Bursa'da deprem sonrası 'ışık' paniği!

Haftanın üçüncü iş gününde ise (ÇARŞAMBA) sabah saatlerinde termometreler 7 dereceleri gösterirken gün içerisinde çok bulutlu gökyüzüyle birlikte en yüksek 21 derece seviyelerinde olacak.

İŞTE BURSA İÇİN SAATLİK HAVA DURUMU TAHMİNİ (18 KASIM 2023)

İŞTE BURSA İÇİN 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU TAHMİNİ

Kaynak: Haber Merkezi