Meteoroloji Bursa için 23 Mayıs 2022 Pazartesi günü hava tahmin raporunu yayınladı. Bursa’da yeni haftanın ilk gününde sağanak yağış sürprizi var. Termometreler gün içerisinde en yüksek 27 dereceyi görürken, hafta boyu sıcaklık yükselerek perşembe gününe kadar 34 derecelere ulaşması bekleniyor.

Meteoroloji’den haftanın ilk gününde Bursa’ya sürpriz bir uyarı gelirken, hafta boyu termometrelerde büyük yükseliş yaşanacak. İşte detaylar…

Hafta ilk gününe sabah saatlerinde 11 derecelik bir sıcaklıkla başlayan Bursa genelinde termometreler öğleye kadar parçalı bulutlu ve  güneşli gökyüzüyle birlikte 22 derecelere tırmanıyor.

Öğle saatlerinde bulutlu ve güneşli gökyüzü ile birlikte 25 derecelere kadar tırmanan sıcaklık öğleden sonra ise en yüksek 27 derece olarak ölçülüyor.

Akşam saatlerine doğru sağanak yağmurun yüzünü göstereceğini belirten meteoroloji, yağışın uzun sürmeyeceğini ve gece saatlerine kadar etkisini kaybedeceğini bildirdi.

SICAKLIKLAR 30 DERECENİN ÜZERİNE ÇIKIYOR

Meteorolojinin 5 günlük hava tahmin raporlarına göre hava sıcaklığı yeni haftada yükselişini sürdürürken hafta sonuna kadar 34 dereceler görülecek.

Yarın için (SALI) yapılan tahminlere göre, sabah saatlerinde en düşük 12 derece olarak ölçülürken gün içerisinde parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzü ile birlikte sıcaklık yükselişe geçiyor. Termometreler yarın en yüksek 29 dereceye olacak.

Gemlik'te polis memuru vefat etti Gemlik'te polis memuru vefat etti

ÇARŞAMBA günü hava sıcaklığı sabah saatlerinde en düşük sıcaklık 16 derece olurken, gün içerisinde az bulutlu ve bol güneşli gökyüzüyle birlikte termometreler 30 dereceyi gösterecek.

PERŞEMBE günü için meteorolojiden yapılan açıklamaya göre termometreler sabah saatlerinde en düşük 16 dereceyi gösterirken gün içerisinde ise Mayıs ayı rekoru kırılacak. Hava sıcaklığı az bulutlu ve bol güneşli gökyüzüyle birlikte 34 derecelere tırmanacak.

CUMA günü için de yüksek sıcaklık uyarısı yapan meteoroloji sabah saatlerinde 20 dereceyi gösteren termometrelerin gün içerisinde 34 dereceleri ölçeceğini bildirdi.

İŞTE BURSA İÇİN SAATLİK HAVA DURUMU TAHMİNİ (23 MAYIS 2022)

İŞTE BURSA İÇİN 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU TAHMİNİ