Yaptığı saha faaliyetleriyle gündeme gelen DEVA Partisi Nilüfer İlçe Başkanlığı, Misi Köyü’nde çevre ve doğa temizliği yaptı ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Balaban Mesire Alanı’na vatandaşlardan tam not Balaban Mesire Alanı’na vatandaşlardan tam not

Bu Pazar seçim olsa DEVA Hazır, Nilüfer Hazır!" sloganıyla saha çalışmalarını sürdüren DEVA Partisi Nilüfer İlçe Başkanlığı'nın bu seferki durağı Misi Köyü idi. “Temiz Siyaset Temiz Çevre Temiz Toplum” sloganı ile Deva gönülleri ve yönetimi ile birlikte doğa ve çevre temizliği yapan DEVA Partisi Nilüfer İlçe Başkanlığı hem vatandaşların sorunlarını dinledi,

hem de DEVA Partisi'nin Çevre ve İklim Değişikliğine ilişkin çözüm önerilerini anlattı.

‘Çevre ve İklim Bilincini Devlet Politikası Yapacağız.’ Çöp toplama ve çevre temizlik etkinliğinde vatandaşlara bizzat Misi Köyü’nün güzel doğasında Deva Partisi’nin Çevre ve İklim Eylem Planını aktaran DEVA Partisi Nilüfer İlçe Başkanı Av. Mine Rana Kahramanoğlu;  Doğa ile barışan toplumlar mutlu ve huzurludur. Bu nedenle geleceğin en büyük sorunlarından biri olan Çevre ve İklim Değişikliği sorununa tüm çözümlerimiz ve politikalarımızla hazırız. DEVA Partisi olarak sağlıklı bir çevrede yaşama hakkı yeşil çizgimizdir. Politikamızın ilk amacı ülkemizdeki insanların mutluluğudur. Doğaya saygı duyan bir yaklaşımın, gündelik hayatımızı kolaylaştıracağının bilincindeyiz. Bu amaçla; temiz havamıza, temiz suyumuza, temiz toprağımıza sahip çıkacağız. Yeşil kentler kuracağız. İnsani ve doğayla uyumlu üretime geçeceğiz. Rant değil, millet konuşacak. Ucuz ve Yeşil ulaşımın önünü açacağız. Ağaca, toprağa ve denize sahip çıkacağız. Hayvan yaşam alanları oluşturacağız. Kuraklık, orman yangınları, sokak hayvanları gibi çözüm bekleyen konularda akademik odalar, STK lar ile birlikte çalışmaktayız ve çalışmaya devam edeceğiz, bilinçli nesiller için çevre iklim derslerinin zorunlu ders olarak okutulmasını, musluklardan içilebilir su tüketilmesini, yağmur suyu toplama ve arıtma tesisleri kurulmasını sağlayacağız. Doğaya ve insana saygılı güçlü, yaşanabilir bir Türkiye de yaşama hedefimizi gerçekleştireceğiz. “ açıklamasında bulundu.