Art arda gelen festival ve konser yasaklarına "Dünyayı sev, geyiği öp, festivale gel" sloganıyla düzenlenen Bursa Nilüfer Müzik Festivali de eklendi. Konaklama ve alkol satışı yasaklanan festivalde müzik ise 01.00'de susturulacak.

Bursa Nilüfer Belediyesi'nin bu yıl 2-3-4 Eylül tarihleri arasında 6. kez düzenlenecek Nilüfer Müzik Festivali’nde alkol ve sigara satışı kaymakamlık tarafından son dakika kararıyla yasaklandı.

Öte yandan alınan kararda müzik yasağının da 01.00'de başladığı vurgulanırken, yazıda, Eğlence Yerlerinde Müzik ve Yayınları Konulu Genelge'ye atıfla "Müzik yayının saat 01.00 saatini geçmemesi kaydıyla söz konusu etkinliğin yapılması hususunu bilgi ve gereğini arz ederim" ifadelerine yer verildi.

asak kararı sonrası Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem ve CHP Bursa Milletvekilleri basın açıklaması gerçekleştirdi.

ALKOL VE SİGARA YASAK; KAMP SERBEST

Bursa'da kazara kuzenini öldürdüğü iddia edilen çocuk serbest Bursa'da kazara kuzenini öldürdüğü iddia edilen çocuk serbest

Yaklaşık 2 ay öncesinden Valilik ile yaptığımız görüşmeler bugün itibarıyla bazı kısıtlamalar ile geri döndü. Kamp yapılması, alkol ve sigara satışı yapılması yasaklandı. Fakat milletvekillerimizin desteği ile  bugün Valilik ile yaptığımız görüşmeler neticesinde bizler alkol ve sigara satışı yasağına uyduk. Kamp yasağını ise kaldırdık. Nilüfer Müzik Festivali başlıyor hayırlı olsun.