Bursa Şehir Hastanesi‘nin deposunda bazı usulsüzlükler ve sarf malzemelerinin ortadan kaybolduğu iddiası üzerine Bursa Emniyeti, savcılığın izniyle soruşturma başlattı.

3 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Bursa'ya Dair Her Şey'in haberine göre; Hastane deposunda olması gereken çok miktarda ameliyat ve sarf malzemesi'nin Balıkesir ve Manisa’daki bazı kişilere satıldığı belirlenerek depolarda ele geçirildi. Operasyon sonucu 3 kişi gözaltına alındı.

ŞEHİR HASTANESİ MÜFETTİŞ DOLDU

Bursa'da yol çöktü: trafik kapatıldı! Bursa'da yol çöktü: trafik kapatıldı!

Nöbetçi Gazete Yazarı Lale Akasoy da bugünkü, "Müfettiş kaynayan Şehir Hastanesi gözaltıyla çalkalanıyor!" başlıklı yazısıyıla söz konusu iddiaları dile getirdi.

Geçtiğimiz pazartesi günü Bursa Şehir Hastanesi'nin bazı birimlerinde görev yapan personellerin, Emniyet Müdürlüğü Organize Şube Müdürlüğü'nce gözaltına alındığını ifade eden Akasoy, yarın Cumhuriyet Savcılığı'na sevk edilebileceğini belirtti.

ŞİKAYET ÜZERİNE ORTAYA ÇIKTI

Yapılan aramalarda gözaltındaki kişilerin özel araçlarında cerrahi operasyonlarda kullanılan tıbbi sarf malzemelerin çıktığını söyleyen Akasoy, olaya adı karışan personel uzun süredir teknik takipte olduğunu kaydetti. Akasoy olayın Sağlık Bakanlığı'na yapılan bir şikayet üzerine patlak verdiğini bildiren Akasoy, Şehir Hastanesi, Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Ağız Ve Diş Sağlığı Eğitim Ve Araştırma Hastanesi'nde müfettişlerin hala araştırmalarına devam ettiğini açıkladı.

Editör: Zehra Ceviziş