Bursa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (BSMMMO) mali müşavirlik sınavını geçenlere hizmet binasında ruhsatlarını törenle teslim etti. Programa katılım yoğun olurken heyecanlı dakikalar yaşandı.

Bursa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nın (BSMMMO) BAOB Yerleşkesi’ndeki hizmet binasında düzenlenen törenle, 64 kişiye serbest muhasebeci mali müşavirlik ruhsatları takdim edildi. Programa oda yönetimi ve kurul üyelerinin yanı sıra ruhsat almaya hak kazanan meslek mensuplarının aileleri de yoğun katılım gösterdi.  Ruhsat töreninin açılış konuşmasını yapam BSMMMO Başkanı Hüseyin Halil önemli mesajlar verdi. 

Halil konuşmasında ruhsat alacak olan meslektaşları ve aileleri için çok özel bir gün olduğunu ifade ederken bugünkü törenin kendileri için de  önem taşıdığını ayrıca belirtti.

BSMMMO Başkanı Halil, "Haziran ayında gerçekleştirdiğimiz genel kurul ve seçimlerimizin ardından göreve gelen yönetimimizin ilk ruhsat törenine imza atıyoruz. Her meslekte olduğu gibi mesleğimizin de bazı sorunları olsa da bugün çok değerli bir camiaya adım atmış bulunuyorsunuz.İnanıyorum ki yenilikçi bakış açınız ve enerjiniz ile sizlerin de vereceği katkılarla, mesleğimiz çok daha değerli, çok daha önemli bir meslek haline gelecektir.

TÜRMOB çatısı altında örgütlenen,  ülke genelindeki 77 Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Odası ile 8 Yeminli Mali Müşavir Odasına kayıtlı, 119 bin SMMM ile 4 bin 900 YMM ve 18 bin stajyerden oluşan büyük muhasebe camiasının birer ferdisiniz artık… Bursa SMMM Odası; bugün 5 bin 480 üyesi ve yaklaşık bin 100 civarı stajyeri ile ekonomiye ve işletmelerin geleceğine katkı sunmaya devam etmektedir. Üyelerimizin 2 bin 593’ü serbest çalışmakta, geriye kalan 2 bin 887’si ise çeşitli şirketlerde bağımlı çalışarak mesleki faaliyetlerini  sürdürmektedirler. Yılda yaklaşık 200 yeni üye aramıza katılmaktadır."dedi. 

"MESLEĞİNİZİ VE ODANIZI TEMSİL ETTİĞİNİZİ UNUTMAYIN"

BSMMMO Başkanı Hüseyin Halil, ruhsatlarını alacak olan meslektaşlarına bazı hatırlatmalar da yaparken, "Aldığınız tüm sosyal görevler sırasında ve her yerde mesleğinizi ve odanızı temsil ettiğinizi unutmayın. Çok zor şartlarda elde ettiğiniz bu ruhsat, sizin ayrılacağınızdır. Ruhsatınızı asla başkalarına kullandırmayın. Meslek etik kurallarına uygun davranın. Meslektaşlarınızı küçük düşürecek eylem ve davranışlardan kaçının. Müşteri kazanmak adına fiyat rekabeti yapmayın. Oda etkinliklerine mutlaka katılın. Oda seminerlerini takip edin, sürekli kendinizi geliştirin. Yeniliklere her zaman açık olun. Yabancı dilin ve teknolojiye hakim olmanın mesleğiniz ve sizler için bir avantaj olduğunu unutmayın. Mesleğimize ve mesleki sorunlarımıza ilişkin varsa görüş ve önerilerinizi odanızla paylaşmaktan çekinmeyin." dedi.

Halil’in konuşmasının ardından ruhsat törenine geçilirken program düzenlenen kokteyl ile sona erdi.

Bursa Belediyeler Birliği yeni döneme hazır Bursa Belediyeler Birliği yeni döneme hazır