BTSO paydaşlığı ve KFA Fuarcılığın Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) işbirliğiyle 10. kez düzenlenen Bursa Textile Show Fuarı, Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde 5-7 Eylül arasında düzenleniyor. 

Gerçekleştirilen Fuara, Bursa Valisi Mahmut Demirtaş, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan, BTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsmail Kuş katıldı. 

BTSO Başkan Vekili İsmail Kuş, "Bu mutlu günümüzde bizi yalnız bırakmadığınız için teşekkür ederiz. Fuarlarımız bizim bayramlarımız gibi. Ben sektör adına, tekstilciler ve BTSO adına hepinize teşekkür ediyorum. Sayın Valim yaklaşık olarak 10. fuarımızı yapıyoruz şu anda. Yaklaşık 180 firmamız var. 180 firmamızla birlikte yaklaşık olarak da 51 ülkeden 300 civarında alıcıyı tekstil fuarında misafir ediyoruz. Bu hem Bursa ekonomisine hem de firmalarımıza, sektörümüze ciddi anlamda katkı sağlayacağına inanıyoruz. Tekstil sektörü zor günlerden geçiyor inşallah bu fuarla beraber firmalarımız ciddi anlamda ihracata katkı yapar" ifadelerini kullandı. 

"ŞEHİR ANLAMINDA CİDDİ BİR KAZANIM"

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, "Yeni bir fuar, yeni bir heyecan. 10. Tekstil Fuarı ile bir aradayız. Öncelikle bu fuarın oluşmasında emeği olan BTSO'ya yürekten teşekkür ediyorum. Şehir adına ciddi bir kazanım, yeni bir heyecan, yeni trendler yeni renkler katar. Modadaki yeni gelişmeleri buradaki farklı ülkelerden gelecek misafirlerle bulaşarak belirleyecekler. Bundan sonraki süreci belirleyecekler. Bugün BTSO Başkan vekilimiz ve BTSO Meclis Başkanımızın ev sahipliğinde ilk gün ziyaret edelim ve bu güzelliği hissedelim istedik. Ortam gayet güzel ve üretmek adına ciddi bir potansiyelleri var. Kış öncesi ekonomik anlamda doping olacağına yürekten inanıyorum" dedi. 

"TEKSTİLDE BİR NUMARA MERKEZ OLACAĞIMIZI DÜŞÜNÜYORUM"

Bursa Valisi Mahmut Demirtaş, "Bu organizasyonu yapan herkese teşekkür ediyorum. Katıldığım ilk organizasyonlardan bir tanesi oldu. Tekstil fuarı geleceğin bir takım sıkıntılarını ortadan kaldıracağını düşünüyorum. Yeni ürünlerin tanıtılmasında çok büyük katkısı olur. Tekstilde sıkıntıları olan arkadaşlarımın, sıkıntılarını gidereceğini düşünüyorum. Bugün Türkiye'de 10.5 civarında bir ihracat var tekstilde. Bunun 830 milyon dolarını bizim ilimiz karşılıyor. Onun için tekstilde bir numara merkez olacağımızı düşünüyorum" şeklinde konuştu.