Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan TOKİ öncülüğünde yapılacak olan ucuz sosyal konuta ilişkin detayları açıkladı. Buna göre projenin ilk temelleri yılbaşında atılacak. TOKİ sosyal konut projesinde başvurular yarın başlıyor. Başvurular Ekim ayı sonuna kadar devam edecek. Peki, TOKİ ucuz konut başvuruları nasıl yapılır? e-Devlet'ten TOKİ ucuz konut projesi başvurusu yapılır mı? İşte TOKİ sosyal konut projesi için merak edilen tüm detaylar...

TOKİ sosyal konut projesi için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan detayları duyurdu. Erdoğan’ın açıklamalarıyla vatandaşlar “TOKİ başvuru ne zaman, şartları neler” sorusunu araştırmaya başladı. 2022 TOKİ başvuru şartları Bursa dahil 81 il için belli olurken, kritik tarih de açıklandı. Erdoğan, başvuruların yarın başlayacağını ve Ekim sonuna kadar süreceğini duyurdu. İşte TOKİ başvuru şartları ve son dakika haberinin detayları…

TOKİ SOSYAL KONUT PROJESİ BAŞVURU TARİHİ NE ZAMAN?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesinin detaylarını açıkladı. 422 milyar TL'lik dev yatırım, 100 bin yeni istihdam desteği, 250 bin konut, 100 bin konut arsası ve 10 bin iş yerinin yer aldığı projenin tüm ayrıntıları belli oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı detaylar içerisinde başvuru süreci yer almadı. TOKİ'nin internet sitesi üzerinden ve e-Devlet portalından başvuruların yapılması bekleniyor. Başvurular yarın yani 14.09.2022 tarihinde yapılacak.

5 YILDA 500 BİN KONUT

Fırat Kalkanı Harekat bölgesinde bir polis şehit oldu Fırat Kalkanı Harekat bölgesinde bir polis şehit oldu

Bursa dahil 81 ilde tüm ilçeleri kapsayacak projede 5 yıllık süreçte 500 bin sosyal konut, 250 bin konut amaçlı arsa, 50 bin iş yeri yapılacak. Böylece sosyal konut sayısı 2 milyona çıkacak. Yapılacak konutlar ile iş yerlerinin isimleri "İlk Evim ve "İlk İş yerim" olarak belirlendi. Projenin ilk etabı 2 yıl içinde tamamlanacak.

Şehit yakınları ve gazilere ilk etabın yüzde 5'e karşılık gelen 12 bin 500 konut, emekli vatandaşlara ise yüzde 20'ye denk gelen 50 bin konut ayrılacak. Projedeki konutların yüzde 20'sine denk 50 bin konut ise gençlere tahsis edilecek.

FİYATLAR BELLİ OLDU

608 bin TL'ye sahip 2+1 fiyatlı konutlara aylık 2 bin 280 TL taksitle 240 ay vadeyle sahip olunabilecek. 3+1 konut fiyatı 850 bin lira ve 3 bin 187 TL taksitle 240 ay vadeyle sahip olunabilecek. Belirlenen toplam bedelin yüzde 10'u peşin alınacak.

TOKİ Bursa'da ilk etapta 8 bin 650 yeni sosyal konut yapacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesi çerçevesinde ilk etapta Bursa'da TOKİ tarafından 8 bin 650 konutun inşa edileceği öğrenildi.
Ak Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan, Bursa'da Toplu Konut İdaresi aracılığıyla aylık 2 bin 280 ve 3 bin 187 lira taksitle 8 bin 650 konut yapılacağını açıkladı.
Sosyal konut yapılacak alanların belirlendiği ve başvuruların da yarından itibaren yapılacağı belirtildi.
240 ay vadeli dairelerin satış fiyatları 608 ve 850 bin lira arasında değişiyor. İstanbul için hane gelir sınırı 18 bin lira, Bursa'nın da aralarında bulunduğu diğer şehirler için 16 bin lira olarak açıklandı.