800 yıllık tarihiyle Osmanlı’ya ev sahipliği yapan Seferi Işıklar Köyü’ne sosyal tesis yapımı için düğmeye basıldı. Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan ve içerisinde düğün salonu ve yemekhanenin bulunduğu sosyal tesis bir yıl içerisinde hizmet vermeye başlayacak.

Tesisin temel atma törenine Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Yücel Beşlik, Osmangazi Belediyesi Fen İşleri Müdürü Hakan Dursun, AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı Metin Kor, Seferi Işıklar Köyü Muhtarı Hüseyin Kahraman, Haber Sorumlusu Ramazan Deniz, Seferi Işıklar Köyü sakinlerinden Suat Öztürk ile çevre köylerden çok sayıda davetli katıldı.

Bursa’nın kanayan yarasına Osmangazi neşteri Bursa’nın kanayan yarasına Osmangazi neşteri

SOSYAL TESİS ÇOK YAKIŞACAK

Törende konuşan Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Yücel Beşlik, tüm köylere hizmet etmeye çalıştıklarını ve tarihi Seferi Işıklar Köyü’ne de yakışan bir sosyal tesis kazandırmak için ellerinden gelen tüm imkanları seferber ettiklerini belirtti.

Osmangazi Belediyesi Fen İşleri Müdürü Hakan Dursun’da tesisin Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla yapıldığını belirterek inşaatın en kısa sürede tamamlanacağını kaydetti.

Seferi Işıklar Köyü Muhtarı Hüseyin Kahraman da her zaman desteklerini yanlarından hissettikleri Bursa Büyükşehir Belediyesi çalışanlarına ve Başkan Alinur Aktaş’a teşekkür etti. Konuşmaların ardından hep birlikte yapılan dua ile Seferi Işıklar Köyü Sosyal Tesis’in temeli atıldı.