Bursa Valiliği'nin açıklaması şöyle;

12.06.2024 günü bazı basın yayın organlarında "Sinan Ateş'in ablası Selma Ateş'i takip edenler ülkü ocakları il başkan yardımcıları çıktı" ve benzeri haberlere istinaden açıklama yapılması zorunluluğu doğmuştur.

Selma Ateş Kazanç'ın 12.06.2024 günü Bursa Başaran Mahallesi'nde bulunan annesinin ikametinden çıkarak, Yıldırım İlçesinde bulunan belediyeye ait 'Hünkar Köşkü' isimli sosyal tesise arkadaşları ile gittiği ve burada takip edildiği yönünde Yıldırım İlçesi, Teleferik Polis Merkezi Amirliğine giderek müracaatta bulunması üzerine, Asayiş Şube Müdürlüğümüzün yapmış olduğu çalışmalarda belediyeye ait olan sosyal tesiste bulunan 4 şahıs tespit edilmiş, şahısların ifadesine başvurulmuş, bahse konu 3 şahsın belediye çalışanı olduğu, yemek yeme amacı ile sosyal tesise gittiği, diğer şahsın ise sosyal tesisin yanında bulunan Hünkar Köşkü Müzesinde görevli rehber olduğu, ülkü ocakları ile bağlantısının olmadığı, müşteki Selma Ateş Kazancı'yı takip etmedikleri yapılan kamera çalışmalarından ve tahkikattan anlaşılmıştır. Tahkikat Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde İl Emniyet Müdürlüğümüz tarafından hassasiyetle takip edilmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

OLAY 

Gazete Duvar'ın haberine göre; Ankara'da 30 Aralık 2022 günü düzenlenen suikastla öldürülen eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş'in ailesine yönelik tehditler devam ediyor. Sinan Ateş'in Bursa'da yaşayan kardeşi Selma Ateş bugün tanımadığı kişiler tarafından takip edildiğini fark etti. Eski Bursa Ülkü Ocakları Başkanı ve Sinan Ateş'in arkadaşı Cahit Özdemir, Selma Ateş'i takip edenlerin arasında Bursa Ülkü Ocakları başkan yardımcısı iki kişinin de olduğunu söyledi. Kimlikleri tespit edilen şüphelilerin gözaltına alınması bekleniyor.

'KORUMA TALEBİNDE BULUNACAK'

Eski Bursa Ülkü Ocakları Başkanı Cahit Özdemir, Selma Ateş ile birlikte Bursa Asayiş Birimi'ne gitti. Özdemir'in verdiği bilgiye göre Sinan Ateş'in kardeşi Selma Ateş, kendisini takip edenleri karakolda kendisine gösterilen kamera kayıtlarından teşhis etti. Selma Ateş kendisine gösterilenlerle, takip eden kişilerin farklı olduğunu söyledi. İki ayrı araçla takip edildiğini fark eden Selma Ateş can güvenliği nedeniyle koruma talebinde bulunacak.

Selma Ateş ayrıca ifadesinde şüphelilerin kendisinin bulunduğu karakola götürülmesini de talep etti. 

'AİLEYİ SUSTURMAYA ÇALIŞIYORLAR'

Cahit Özdemir "Karakolda şikayetçi olduk. Sabahtan beri evin önünde bekleyen bir araba vardı. Şahısların henüz ifadesini göremedik. Ancak biz teşhis ettikten sonra gözaltına alınmalarını bekliyoruz. Aileyi susturmaya çalışıyorlar, ben öyle düşünüyorum. Ayşe Ateş daha dün Cumhurbaşkanı ile görüştü. Anlayamadık, 3 milyonluk şehirde bu takibin tesadüf olduğunu düşünmüyoruz. Şimdi koruma talep etmeye gidiyoruz" diye konuştu.

İMO Bursa gençliği piknikte buluştu İMO Bursa gençliği piknikte buluştu

AYŞE ATEŞ'TEN SEMİH YALÇIN'A: SENİN MUM YATSIYA KADAR BİLE YANMADI

Konuyla ilgili Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş ise şu açıklamayı yaptı: 'Ey Semih Yalçın! Daha bu akşam bardağını yudumlarken göbeğini kaşıyarak yazdığın açıklamada "Bize iftira atıyorlar. Tiyatro. Senaryo. Yalan. İftira' diyordun. Bak, şimdi ne oldu. Bursa Ülkü Ocakları mensupları, Selma Ateş Abla'yı takip ederken yakayı ele verdi. Senin mum yatsıya kadar bile dayanamadı. Yatsı vaktini bilmiyorsan eğer 'Google'da arat."

Soruşturmanın genişlemesi ve ilerleyen saatlerde tespit edilen şüphelilerin gözaltına alınması bekleniyor.

Editör: Zehra Ceviziş