SON DAKİKA
Hava Durumu
Haber Giriş Tarihi: 14.01.2022 16:23

Bursa'da suç örgütü operasyonunda 5 tutuklama

Bursa'da suç örgütüne yönelik yapılan operasyonda adliyeye sevk edilen 5 kişi tutuklandı.

Bursa'da “Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurmak Yönetmek ve Üye Olmak” suçundan Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğü görevlilerince birlikte yapılan çalışmalarda haksız kazanç temin etmek amacıyla faaliyetlerde bulunan kişilere yönelik operasyon düzenlendi.

Suç örgütünün faaliyetlerinin deşifre edilmesi amacıyla yaklaşık bir yıl boyunca yürütülen fiziki ve teknik takip çalışmaları neticesinde 5 ayrı eyleme karıştığı tespit edilen 8 şüphelinin adreslerine şafak vakti eş zamanlı baskın düzenlendi.

Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı talimatıyla sabah saatlerinde 13 adreste yapılan baskınlarda şüphelilerden S.K. Muş ilinde, B.K, B.K., O.K., Ö.K, G.G, Y.İ ve S.Ö. ise Bursa'daki adreslerinde yakalanarak gözaltına alındı.

Yapılan aramalarda ise 3 adet tabanca ele geçirilirken, çok sayıda dijital materyal ve dökümana da incelenmek üzere el konuldu.

Emniyetteki soruşturmaları tamamlanan sanıklardan Y.İ, S.K S.Ö serbest bırakılırken B.K, B.K, O.K, Ö.K, G.G Bursa Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla, Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne tutuklama talebiyle sevk edilirken 5 şüpheli de tutuklanarak cezaevine gönderildi.