Tanıtma Birliği paydaşlarıyla beraber Orhaneli Karagöz Şenlikleri yapıldı. Orhaneli’nin kurtuluş gününe rastlayan Orhaneli Karagöz Şenlikleri'nde Orhaneli’nin kurtuluşunun 101. Yılında Atatürk heykeline çelenk bırakıldı. 08-09-10 Eylül rahvan at yarışları, doğa yürüyüşü, Sadağı Kanyonu gezisi düzenlenirken, Yöresel sanatçı Menteşeli Cengiz, Merve Özbey konseri, festivalin son günüde Mustafa Ceceli ve TRT Türk Halk müziği sanatçısı Ali Çakar sahne aldı.

Bursa'da hem suçlu hem güçlü! Bursa'da hem suçlu hem güçlü!

Orhaneli belediye Başkanı Ali Aykurt “Orhaneli’nin kurtuluşunun 101. yılını kutladık. Bugünde hep beraber gönlümüzce eğlendik. Okullar başlıyor, tüm okula gidecek çocuklarımıza başarılar diliyorum. Değerli hemşerilerim bundan sonraki süreçte ilelebet devam edecektir. Ben hepinize başta kendi personelim olmak üzere tüm misafirlerimize çok güzel ev sahipliği yaptıkları için onlara ve festivalimize katılan tüm misafirlere teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Ali Aykurt sanatçılara çiçek ve plaket takdim etti. Festivalin son gününde ve son saatlerinde Mustafa Ceceli sahne aldı. Ceceli’nin sevilen parçalarıyla festival alanına katılan yediden yetmişe herkes gönüllerince eğlendi.

Karacabey Yeniköy, Gemlik, Kumla, Mudanya, Güzelyalı, Hasanağa Kızılcıklı Mahallesi ve Hüdavendigar Kent Parkı’nda gerçekleştirilen etkinliklerde Gençleşen Türküler Proje Topluluğu ses ve saz sanatçıları Hal Hal, Dağlar Dağlar, İşte Deve İşte Hendek ve Arkadaşım Eşek gibi çağdaş ozan Barış Manço şarkılarını başarıyla yorumladılar.

Anne baba ve dedeleriyle üç kuşak bir arada birlikte konseri seyretmeye gelen minikler, Barış Manço’nun efsane yarışması Adam Olacak Çocuk yarışmasına katılarak seyircilerden 10 tam puan ve bol alkış aldılar. Verdikleri cevaplarla tüm seyredenleri kahkahaya boğan minikler aynı zamanda Barış Manço şarkılarına de eşlik ettiler.