Meteoroloji’den Bursa için hafta sonu hava durumu tahmini yapılırken, 5 günlük sıcaklık açıklamadı geldi.

Hafta sonun ilk gününe 6 derecelik sıcaklıkla başlayan Bursa genelinde sabah saatlerinde açık bir gökyüzü şehre hakim oldu.

Öğle saatlerine doğru 12 derece seviyelerine kadar yükselen termometreler ile birlikte güneşli gökyüzü şehir genelinde etkili olmaya başlıyor.

Öğle saatlerinde az bulutlu ve güneşli bir gökyüzü şehre hakim olurken Bursa genelinde hava sıcaklığı en yüksek 18 derece seviyelerinde ölçülüyor.

Öğle saatleri sonrası Bursa genelinde termometreler 22 derece seviyelerine kadar tırmanırken az bulutlu ve güneşli gökyüzü yüzünü göstermeye devam ediyor.

Akşam saatlerinde termometreler 17 dereceyi gösterirken az bulutlu ve güneşli gökyüzünün ardından gün batımı yaşanıyor. Akşam saatleri sonrası hava sıcaklığı 15 derece seviyelerine gerilerken gece saatlerine doğru ise termometreler 11 derecelere kadar düşüyor.

TERMOMETELER 20 DERECE BANDINDA

Meteorolojinin 5 günlük hava tahmin raporlarına göre Bursa’da sıcaklıklar önümüzdeki 5 gün boyunca 20 derece üzerindeki seyrini sürdürürken yağış tahmini ise yapılmadı.

Yarın (PAZAR) yapılan tahminlere göre, Bursa genelinde sabah saatlerinden itibaren sıcaklık en düşük 6 derece olarak ölçülüyor. Gün içerisinde parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzü ile birlikte termometreler en yüksek 22 dereceyi gösterecek.

Yeni haftanın ilk iş gününde (PAZARTESİ) sabah saatlerinde termometreler 5 dereceyi gösteriyor. Gün içerisinde parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzü ile birlikte hava sıcaklığı en yüksek 21 derece olarak ölçülüyor.

Yeni haftanın ikinci gününde ise (SALI) sabah saatlerinde termometreler 7 derece olarak ölçülürken, gün içerisinde parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzü ile birlikte termometreler en yüksek 21 derece seviyelerine kadar yükselecek.

Haftanın üçüncü iş gününde ise (ÇARŞAMBA) sabah saatlerinde termometreler 5 dereceyi gösterirken, gün içerisinde az bulutlu ve güneşli gökyüzü ile birlikte termometreler en yüksek 22 derece seviyelerinde olacak.