ÇEKSANAT TİYATRO'nun yeni oyunu ''KELOĞLAN İLE OH DEDE'', 4 Mart Cumartesi günü saat 14.00'de Görükle Kültür Merkezi'nde seyirciyle buluşacak.

Türk halk masallarının en sevimli kahramanı Keloğlan'ın zamane çocuklarından çok da farklı olmadığı fikrinden yola çıkılarak tasarlanan oyunun müzikleri Nedim Yıldız, ışık tasarımı Rahmi Ozan, hareket düzeni Pelin Elcik Yorgancıoğluafiş tasarımı Merve Ergenoğlu tarafından gerçekleştirildi. Dekor ve sahne tasarımı ise İzzet Boğa ile Merve Ergenoğlu'nun ortak imzasını taşıyor.

Bu Keloğlan Masalı çalışmadan kazanmanın mümkün olmadığı, temelsiz kazancın kalıcı olamayacağı teması üzerine kurulu. Geleneksel tiyatro formlarından yararlanılan oyunda perde; hayal-gerçek ve olağan-olağanüstü arasında bir köprüye dönüşüyor. Oyunda; Kağan Şenbaş, Yaren Şensoy, İlkay Zengin, Cantuğ Yavuz, İrem Azar ve Müge Açıkdüşünenler sahne alıyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın maddi katkıları ile hayata geçirilen oyun 7 yaş ve üzeri seyirciler için hazırlandı. Oyun mart ayı boyunca her cumartesi ve pazar saat 14.00'de GKM sahnede olacak.

Bursa'daki Bulgaristan göçmenlerine flaş çağrı! Bursa'daki Bulgaristan göçmenlerine flaş çağrı!

Oyun ile ilgili detaylı bilgiye www.ceksanat.com ve ÇEKSANAT'ın sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz. Biletler GKM Gişesi ve biletinal.com'da satışta.