DEVA Partisi siyasete getirdiği yeni anlayışla, iktidara geldiklerinde uygulayacakları çözümleri içeren eylem planlarını açıklarken diğer yandan da çözümlerini vatandaşa anlatmak için sivil toplum, pazar ve mahalle ziyaretlerine hız verdi.

DEVA Partisi teşkilatları Genel Başkan Ali Babacan liderliğinde Türkiye’nin 81 ilinde eş zamanlı faaliyetler yürütüyor. Bursa İl Başkanlığı ise genel merkez ile koordineli bu faaliyetlere ek olarak Bursa’da sıra dışı çalışmalara imza atmaya devam ediyor.

İYİ Parti Bursa İl Başkanı Türkoğlu'ndan pankart tepkisi İYİ Parti Bursa İl Başkanı Türkoğlu'ndan pankart tepkisi

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama törenleri kapsamında Atatürk heykeline çelenk sunduktan sonra İl Başkanı Serkan Özgöz ve İl - İlçe Teşkilatlarından 100 ‘e yakın katılımcı mavi yelekleri ile “Heykel, Setbaşı, Tuzpazarı, Reyhan, Kapalıçarşı, Cumhuriyet Caddesi, Fomara” güzergâhında yürüyerek, vatandaşların ve esnafın “Cumhuriyet Bayramını” kutladı.

Etkinlik esnasında parti çalışmaları hakkında konuşan İl Başkanı Serkan Özgöz; “Bizler DEVA Partililer olarak sorumlu siyaset anlaşıyı içerisinde vatandaşın gerçek gündeminin takipçisiyiz. Bizim gündemimizde; artan maliyetlerden muzdarip esnafımız, torununa harçlık veremeyen emeklimiz, maaşları enflasyona ezdirilen işçimiz, üniversiteyi kazandığı halde çocuğunu okutamayan annelerimiz, kiranın iki katı elektrik faturası ödeyen sanayicimiz var. Genel Başkanımız Ali Babacan liderliğinde DEVA iktidarında bu sorunları nasıl çözeceğimize çalışıyoruz. Kamuoyuna duyurduğumuz Eylem Planlarımız ile DEVA Partisi muhalefet için değil, iktidar için kurulmuş bir parti olduğunu göstermektedir.” dedi.

Mavi Yelekleri ile yürüyen partliler Cumhuriyet caddesinde seli andıran görüntüler bıraktı. Yüzlerce partilinin katılımı ile “DEMOKRASİ, ATILIM, DERHAL, BUGÜN” , “ESNAFIN DEVASI ALİ BABACAN” sloganları ile yürüyen partililere yoldan geçen çarşı esnafı ve vatandaşlar ise alkışlarla destek verdiler.