NOSAB Yalçın Aras Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen programa NOSAB Yönetim Kurulu Başkanı Erol Gülmez, NİLSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Aras, veliler ve öğrenciler katıldı. Programda açılış konuşmasını gerçekleştiren NOSAB Yönetim Kurulu Başkanı Erol Gülmez, Cumhuriyetin 100. yılına ulaşılan bugünlerde yaşanan coşku ve mutluluğun, geleceğin teminatı çocukların zihnine nakşedilmesinin verdiği gururu anlattı. Büyük fedakarlıklarla kurulan Cumhuriyet'in Türkiye'nin en büyük kazanımı olduğunu belirten Erol Gülmez, "Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu güzel ülke için canlarını ortaya koyan tüm kahramanlarımızın izinde ve onlardan aldığımız ilhamla yine bu güzel ülke için çalışıyor ve üretiyoruz. Yakın gelecekte bayrağı bizden devralacak olan çocuklarımızın resimlerine kattığı duygu bizi duygulandırdı. İşte bu duygularla çocuklarımız Cumhuriyetimizin daha nice 100 yılının teminatı olacaktır" dedi.

NİLSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Aras ise organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ederek, "Ben de resim sanatı ile ilgilenen biri olarak çocuklarımızın ortaya çıkardığı, Cumhuriyetimize olan bağlılığımızı tam olarak anlatan bu resimlerin geleceğimizin emin ellerde olduğunun bir göstergesi olduğunu düşünüyorum. Her çocuğumuzun birbirinden güzel resimleriyle ödüle layık olduğunu düşünüyorum ve bu yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz yarışmamızın ilerleyen yıllarda da artan bir coşkuyla devam etmesini diliyorum" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından NOSAB Yönetim Kurulu Başkanı Erol Gülmez ve NİLSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Aras tarafından yarışmaya katılan tüm öğrencilere sertifika ve hediye takdiminde bulunuldu.

Eğitim İş Bursa şubesinden uyarı! Eğitim İş Bursa şubesinden uyarı!

Diğer yandan yarışmanın sonunda jürinin verdiği kararla Ahmet Hamdi Tanpınar İlkokulu'ndan Serra Nur Arıcı birinci, Yönder İlkokulu'ndan Hatice Oruç ikinci, Şehit Murat Atsen İlköğretim Okulu'ndan Medine Buğlem Aydın ise üçüncülük ödülüne layık görüldü.

Program, toplu hatıra fotoğrafı çekimi ile son buldu.

Kaynak: Haber Merkezi